صفحه اصلي


امروز : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » بازي هاي ايراني » اخبار بازي هاي ايراني » نیم نگاهی بر ورود سیاست در دنیای گیم


نیم نگاهی بر ورود سیاست در دنیای گیم

جنگ نرم پس از فروپاشی شوروی در آخرین دهه قرن بیستم،شکل گرفت.کارشناسان آمریکایی در اتاق های فکر خود به نتیجه ی جدیدی رسیدند،جنگی که با هزینه ی بسیار کم و بدون دخالت مستقیم به نتیجه میرسید؛جنگ نرم!

 

اما امروزه صحبت های زیادی را درمورد جنگ نرم آمریکا با ایران و روسیه در تلویزیون،رادیو یا جاهای دیگر میشنوید و در ذهن خودتان میگویید که همه ی اینها آمریکا هراسی است که مسئولان ما و روسیه در پیش گرفتند. اما اینطور نیست بانگاهی دقیق در فیلم های بزرگ و صد البته بازی های بزرگ غربی میتوانیم ردپای جنگ نرم را در آنها ببینیم. برای مثال امروزه اکثر شخصیت های منفی فیلم های بزرگ روسی هستند،برای مثال:سریع و خشن ۶ یا در اکثر بازی های بزرگ دنیا روسیه به عنوان تروریست شناخته میشود:

 

 

 

 

ندای وظیفه:سری جنگ های مدرن

 

البته اگر بخواهیم نام ببریم خیلی بیشتر هستند که در پایان مقاله به آنها اشاره ای خواهیم کرد،یا مثلا درمورد ایران،فیلم ۳۰۰ بدترین اتفاق فرهنگی تاریخی بود که میتوانست اتفاق بیفتد،در این فیلم قوم های پارسی را انسانهایی وحشی و بدون فرهنگ نشان دادند،شاید بگویید که اصلا مهم نیست چون ما خودمان میدانیم که در گذشته یکی از پیشرفته ترین و متمدن ترین حکومت ها بوده ایم!اما آیا این مسئله را یک نوجوان غربی میداند؟! او پس از دیدن چنین فیلمی چه طرز فکری درمورد ایران باستان پیدا میکنید؟؟ همین جاست که میگوییم جنگ نرم ضربات بسیار شدیدتری نسبت به جنگ سرد و گرم میزند!آمریکا میداند که جنگ نرم در یک بازه ی زمانی کوتاه جواب نمیدهد و نیاز به زمان بیشتری دارد!آمریکا میداند که با ساختن دو یا سه فیلم نمیتواند طرز فکر یک نوجوان ایرانی یا روسی را تغییر دهد و همین مسئله است که باعث شده تا تغییرات زیادی را در دنیای سینما و البته گیم ببینیم! در این مقاله ما بیشتر سعی داریم تا به تغییرات سیاسی دنیای گیم بپردازیم،دنیایی که امروزه به صنعتی بزرگ و پردرآمد تبدیل شده و سودهای میلیارد دلاری را وارد جیبهای سازندگان بازی ها میکند!

 

اما برای نمونه سعی داریم تا به بازی دزد بزرگ ماشین بپردازیم،سری بازی هایی که امروزه نه تنها در بین جوانان ایرانی بلکه در بین جوانان اروپایی هم به محبوبیت های بالایی رسیده است، بازی که در آن چاشنی خشونت و صدالبته بی بند و باری و فساد اخلاقی و روابط جنسی در آن موج میزند. مدتی پیش نسخه آخر این سری هم منتشر شد که در پی آن کودکی استرالیایی پس از انجام این بازی بر روی ایکس باکس خود،سلاح پدرش را برداشت و به کشتار مردم پرداخت، یا در مثالی دیگر چند نوجوان آمریکایی که پول خرید این بازی را نداشتند،مردی را که این بازی را خریده وبه سمت خانه اش حرکت میکرد را کشتند تا بازی او را بگیرند؟ بنظر شما اینها نشانه چیست؟ این اتفاقات آنقدر وسیع بود تا جایی که یکی از سناتور های آمریکایی خواستار ممنوعیت این بازی شد! کمپانی سازنده آن ماهها بر روی داستان آن کار کرده و از آلمان های روانشناسی برای تاثیر بیشتر بر روی مخاطب استفاده کرده تا به هدف خورد برسد! آیا شما میدانستید که دولت آمریکا میلیاردها دلار به این شرکت در ساخت این بازی بزرگ کمک کرده است؟

 

 

برای مثال اکثر شما ها نسخه ی شهر سند آندرس را بازی کردید و خیلی خوب میدانید چه تعداد سکانس های تحریک آمیز در این بازی وجود دارد سعی کنید بیاد خودتان بیاورید که پس از دیدن این صحنه ها چه احساسی بشما دست میداد؟ این ها بخشی از نشانه هایی است که میتوانیم به شما نشان دهیم تا درک کنید که گیم یکی از بهترین راه های جنگ نرم است.

 

اما بازی دیگری که قصد داریم به آن بپردازیم بازی فرقه ی قاتلین است، سری بازی هایی که از سال ۲۰۰۷ منتشر شده و هم اکنون شرکت سازنده آن بر روی نسخه های بعد آن کار میکند. آیا شما میدانستید که این فرقه کاملا ایرانی بودند و سربازان مخفی حکومت اسماعیلیان تشکیل میدانند و فرمانده اصلی آنها نیز حسن صباح نام داشت؟! قلعه ی آنان الموت و شغل اصلی آنها داروفروشی بوده که به همین منظور به آنها حشاشیون میگفتند،اما این گروه چه میکردند؟ این فرقه تشکلی از بهترین قاتلان ایران،کشور های عربی و یونان بودند که در این قلعه جمع شده بودند و به کشتن فرماندهان محلی فاسد میپرداختند،یکی از مورخان خارجی درمورد این گروه اینطور سخن گفته: آنها در تاریکی زندگی میکردند تا روشنایی باقی بماند!

 

 

اما حال بپردازیم به داستان های این سری که با کمی دقت متوجه میشویم جز داستان قسمت اول،تمام نسخه ها از داستانهایی دروغین استفاده کرده اند،محدوده ی فرقه ی حشاشین در خاورمیانه بوده است در حالی که در نسخه های اخیر این بازی این فرقه در روم و آمریکا ی شمالی حضور داشته در حالی که تمام اینها مغایر اسناد تاریخی است! اما بپردازیم به مسائل دینی این سری بازیها،مطمئنا همه ی شماها با نسخه ی اول این بازی آشنا هستید که در خاورمیانه اتفاق میافتد و معماری شهر و ساختمانها براساس معماری اسلامی بوده است؟ اینجا چند سوال مطرح میشود که چرا آنها از معماری اسلامی استفاده کرده اند؟ مثلا خواسته اند معماری اسلامی را به تمام جهان معرفی کنند؟!

 

 

مطمئنا در غیر این صورت است! اگر در اشکال بازی دقت کنیم متوجه نام حضرت علی (ع) در اشکال میشویم که به شکل ماهرانه ای از این اسم استفاده کرده اند! یا در نسخه های بعدی این بازی اشکال مربوط به گروه فراماسونری در آن به تعداد دفعات زیاد مشاهده میشود یا در بازی صحبت هایی در مورد اعتقادات مردم میشود،برای مثال شخصیت اصلی بازی در یکی از نسخه ها پس از کشتن کشیش درستکار شهرش در مقابل مردم می ایستد و میگوید: هیچ دین و هیچ پیامبری نمیتواند شما را به خوشبختی برساند و همه چی به خودتان بستگی دارد! این طرز فکر مربوط به فرقه فراماسونریست که متاسفانه در سکانس های حساس بازی مورد استفاده قرار گرفته. با کمی دقت در داستان بازی هم میتوان فهمید که سعی شده تا اعتقادات این فرقه ی ظالم را گسترش دهند! شاید بگویید تمام اینها یک سری دلایلی است که خودمان سرهم کرده ایم تا چهره ی غرب را تاریک نشان دهیم اما اینطور نیست! اگر بدنبال دلایل بیشتری هستید تا قبول کنید که این بازی یک بازی ضد اسلامی است فقط کافی است تا جمله ی زیر را جستوجو کنید تا فیلمها و عکس هایی از بازی را که در آن نمادها و تمام دلایل وجود دارد را مشاهده کنید:

بازی ضد اسلامی Assassins Creed

 

اما از آنجایی که ما برای نوشتن این مقاله محدودیت هایی داشتیم نام بازی های ضد ایرانی و اسلامی را میبریم و اشاره کوتاهی به آنها خواهیم داشت:

 

 

 

 

 

Call Of Duty Modern Warfare:

 

در این سری از بازیهای ندای وظیفه که اولین نسخه ی آن در سال ۲۰۰۷ منتشر شد،یکی از سربازان ارتش روسیه به همراه یکی از جناح های سیاسی روسیه جنگی را شروع میکند و باعث میشود بمب اتمی در یکی از نقاط جهان منفجر شود، جنگی که در آن آمریکا به همراه دیگر کشور های غربی در آن به جنگ علیه ماکاروو (سرباز روسیه و دشمن اصلی آمریکا در این سری) میپردازد.

(روسیه،حامی ترورسیت)

 

 

۱- Call Of Dut:Ghosts:

در یکی از معروف ترین بازی های سبک اشکن اول شخص جهان یعنی ندای وظیفه و در نسخه ی نهم آن،آمریکا کشوری صلح طلب و به همین منظور مورد حمله ی همه جانبه گروه های تروریستی قرار میگیرد و شما به عنوان یکی از اعضای گروهی با نام «روح» باید به نجات آمریکا بپردازید!

(آمریکا،کشوری صلح طلب)

 

 

 

 Prince Of Persia:

 

یکی از معروف بازی های سبک سوم شخص تاریخی که به اصطلاح مربوط به ایران باستان میشود. اول از همه توضیحی درمورد نام این بازی بدهم و بگویم که معنی این اسم برخلاف دانسته های عموم شاهزاده ایرانی نیست!! بلکه شاهزاده ایران است. یعنی صفت ملکی،شاهزاده ی حکومت ایران!! در آخرین نسخه ی این بازی که به شنهای روان معروف است، شیاطین میتوانند فارسی سخن بگویند ولی شخصیت اصلی بازی وبرادر آن قادر به سخن گفتن به زبان فارسی نیستند. در این بازی از اسامی حضرت فاطمه (س) نیز به شکل های مختلف استفاده شده است! اما نکته ی قابل توجه دیگر مربوط به معماری ها و طراحی های ساختمان ها و محیط های بازی میشود که برخلاف اسم آن،هیچ شباهتی به هیچ کدام از بازه های زمانی ایران ندارد و حتی در بازی شن های روان شما با شکاندن شیر بالدار (نماد ایران در دوران هخامنشیان) امتیاز کسب میکنید،اینها بخشی از نشانه هایی است که ما برای شما از آن سخن گفتیم!

(تحریف تاریخ ایران بمانند فیلم سیصد)

 

 

 

BattleField 3:

 

بازی میدان نبرد یکی از رقبای همیشگی بازی ندای وظیفه بوده که در یکی از نسخه های آن که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد نشانی دیگر بر ورود سیاست به دنیای گیم دارد. در یکی از مراحل این بازی شما در نقش یکی از سربازان ارتش آمریکا به تهران حمله میکنید وآن را به اشغال خود درمیاورید. متاسفانه در کشور ما هم که جوانان از این مسئله اطلاع کامل داشتند با میلی وصف نشدنی به خرید این بازی ضد ایرانی پرداختند!

(تروریست جلوه دادن ایران)

 

 

 

Mafia II:

 

بازی مافیا،یک بازی سوم شخص جهان آزاد که هم اکنون کمپانی سازنده آن مشغول ساخت نسخه ی بعدی آن است. این بازی یکی از بازیهایی بود که در آن سال منتشر شد و هیچ مشکلی در داستان یا گیم پلی نداشت تا جایی که در بعضی از مراحل در مکانهایی تعیین نشده عکس های تحریک آمیز وجود دارد که همین مسئله باعث شد تا ما این بازی را نیز در این لیست قرار دهیم.

(ترویج فرهنگ بی بندوباری)

 

 

Medal Of Honor WarFighter:

 

عنوانی اول شخص و اکشن که آن هم یکی از رقبای همیشگی میدان نبرد و ندای وظیفه بشمار میرود. اما در آخرین نسخه ی این بازی که برخلاف انتظار چندان موفق نبود باز هم آمریکا کشوری مظلوم،نجاتبخش و ناجی جهان واقع میشود و دوباره صلح را در جهان برقرار میکند. در این بازی شما باید به کشتار مردم افغانستان و پاکستان بپردازید و در این بازی آنها تروریست جهانی شناخته میشوند و همین مسئله باعث شد تا این بازی در این دو کشور و چند کشور اروپایی ممنوع اعلام شود.

(آمریکا کشوری صلح طلب و برقرار کننده صلح جهانی)

 

 

 

 

Splinter Cell BlackList:

 

یکی از عنوان های سوم شخص مخفی کاری که درمورد شخصی بنام سم فیشر است. این شخصیت یکی از اعضای یک گروه ویژه آمریکایی است. اما در این بازی لیستی بسیار ویژه بدست تروریست ها میافتد و آنها با استفاده از این لیست به کشتار ماموران مخفی آمریکا در نقاط مختلف جهان میپردازند و از آن لیست بر علیه آمریکا استفاده میکنند. اما خوب در ذهن خودتان میگویید اینها چه ارتباطی به ایران دارد؟؟ خوب کمی صبر میتواند جواب شما را بدهد، در یکی از مراحل بازی شما به منطقه کردستان عراق میروید ودر آنجا بدنبال یک فردی میگردید (یکی ازکاراکترهای منفی بازی) ،همانطور که میدانید زبان آنها در این ناحیه از عراق فارسی است اما با کمی تفاوت در لهجه،اما در این بازی تروریست های این منطقه کاملا فارسی و بدون لهجه صحبت میکنند. خوب ممکن است ذهن خودتان بگویید که چه اشکالی دارد فارسی صحبت کنند!! اما مسئله همینجاست! آمریکا امروزه با استفاده از جنگ نرم کاری کرده است که چفیه یکی از نماد های تروریست ها در جهان بشمار میرود یا زبان افغانی زبان تروریست هاست. آنها هم همچین قصدی دارند تا کاری کنند که در آینده مردمان اروپایی و غربی زبان فارسی را زبان تروریست ها بدانند.

اما نکته دیگر این است که در یکی از مراحل بازی شما باید به یکی از اماکن نظامی در تهران حمله کنید. اما این مکان به هیچ عنوان مشخص نیست که مربوط به کدام نهاد نظامی است و جالب اینجاست که در حیاط این مکان نظامی مجسمه آزادی به شکل اسکلتی وجود دارد و البته پرچم کشور عزیزمان ایران نیز به شکل نادرستی طراحی شده. اما نکته جالب توجه اینجاست که شخصیت اصلی یعنی سم فیشر فکر میکند که ایران با تروریست ها همکاری میکند اما زمانی که ماموریت را بصورت کاملا خودسرانه انجام میدهد و به هواپیما مقر خود بازمیگردد متوجه میشود که ایران کاملا بیطرف بوده و از طرف رئیس جمهور آمریکا مورد معاخظه قرار میگرد.

(زبان فارسی زبان تروریست ها،تروریست جلوه دادن ایران)

 

 

 

Arma III :


یکی از سری بازی های معروف که امسال منتشر شد و البته یک بازی با اهداف سیاسی! از آنجایی که از زمان معرفی آن مشخص شده که در این بازی شما در نقش یک سرباز باید به ایران حمله کنید هیچ کدام منبع های خبری ایرانی هیچ اطلاعاتی از این بازی را منتشر نکرده اند و بنابراین ما خیلی نمیتوانیم در مورد این بازی صحبت کنیم.

 

همانطور که گفتم دنیای گیم شدیدا با سیاست گره خورده است و تمام اینها هم بخاطر جنگ نرم علیه ایران و روسیه و البته کره شمالی و چین است، من به شخصه امیدوارم مسئولان کشوری بیشتر به صنعت گیم ایران اهمیت دهند تا تولید بازی های بزرگ ایرانی مانند شبگرد(سومین بازی برتر سال ۲۰۱۳ در بخش بازی های مستقل) و ارتش های فرازمینی(رتبه اول در بخش جهانی سال ۲۰۱۳ بازی های مستقل) که بزودی منتشر میشوند ادامه یابند تا پیشرفت صنعت گیم ما تا جایی ادامه یابد که دیگر نیازی به انجام بازی های غربی نداشته باشیم.

به امید آن روز…….

ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 70

نوشته شده توسط : « »

اشتباهم این بود هر جا رنجیدم خندیدم , فکر کردند دردی ندارم ضربه ها را محکم تر زدند. چارلی چاپلین

عضويت در خبرنامه سايت

 ۳۶ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. احسان می‌گه:

  عالی بود ولی نمی دونم چرا از بازی های آنلاین مثل بازی world of warcraft سخنی نگفتید.
  بسیار از شما تشکر میکنم مقاله زیبایی بود و همینطور خواندنی.

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۰:


  متاسفانه این عنوان رو انجان ندادم و اطلاعاتی هم ازش نداشتم.وگرنه حتما قرار میدادم…
  ممنون که گفتید…..

  پاسخ

  امیر حسین: پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۰۷:


  بله شما درست می گین همه ی این بازی ها خیلی خیلی بد هستن ولی بازی ایرانی هم خوب نیست نصب میکنیم با کلی زحمت بعد اصلا نمیاد ۴ تا بازی ایرانی خریدم میگه باید اینترنت وصل باشه وگرنه نمیشه بازی کرد بعضی ها هم مثل سیاوش اصلا نمیشه بازی کرد باهاش بعضی هاهم مثل عصرپهلوانان تا وسطش میشه بازی کرد داشتیم با بازی فارسی حال میکردیم که نشد

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۰۶:


  دوست عزیز.تمام این مشکلتک بخاطر رعایت نشدن حق کپی رایت در کشور و وضع نابسامان فرهنگی جامعه است وگرنه شرکت ناشر بیکار نیست که روی بازیهاش چنین قفلهایی بذاره در حالیکه میدونه از فروشش کم میکنه

  پاسخ

 2. klaus می‌گه:

  اون مکانی که توی Black list گفتین ، سفارت قبلی امریکا هست
  و ظاهرا شما اصلا Arma III رو بازی نکردین ، توی این بازی به هیچ واقعی حمله نمیشه بلکه جنگ در ۲ جزیره متفاوت هست که گروه های مختلفی از جمله ناتو و آپ فور در اون حضور دارن . گروه آپ فور فارسی صحبت میکنن اما نقش منفی رو ندارن .
  خود شما هم میتونی برای بازی کردن گروه آپ فور رو انتخاب کنی و این بازی معمولا انلاین یا لن بازی میشه و سینگل پلیر خاصی نداره

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۱:


  بله……..من این عنوان رو انجام ندادم و از روی اطلاعات منتشر شده از سایتهای گیم گفتم(Arma III)

  پاسخ

  klaus: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۱۰:


  بازیش واقعا زیباست . جنگ رو خیلی خوب شبیه سازی کرده

  پاسخ

  یس: پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۳:


  ایا اپدیت جدیدش را که با اپفور می جنگند را گرفته اید اگر نه حد اقل که اخرین مرحله ی کمپینش را نگاه کنید امریکایی ها با ایرانی هامی جنگند

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۶:


  منظورتون کدوم بازی هست دوست عزیز؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

 3. klaus می‌گه:

  کشور واقعی*

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۲:


  منظورتون چی هست دوست عزیز؟؟؟

  پاسخ

  klaus: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۹:


  توی متن بالایی اشتباه نوشتم 😀
  “به هیچ واقعی حمله نمیشه ” منظورم کشور واقعی بود

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۰:


  منظورتون تو کدوم بازی هست؟؟؟؟

  پاسخ

 4. كاوه می‌گه:

  آفرین
  تحلیل از خودت بود یا از جایی ؟!؟!

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۲:


  نه از خودم بود.اول قرار بود تو سطح شهرمون بصورت بروشور چاپ شه ک با مشکلات مالی روبرو شد……

  پاسخ

 5. احمد سعیدی می‌گه:

  خوندم مقالتو.عالی بود.خیلی خوب.
  حتما ادامه بده.

  پاسخ

 6. erfan می‌گه:

  عنوان این سیاتو زدین مرجع بازی هایه رایانه ای فارسی زبانانه جهان نه مرجع موزه گیریه فارسی زبانانه جهان

  پاسخ

  رسول كريمي: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۳۰:


  دوست عزیز شما اگر مشکلی دارید میتونید اینجا رجوع نکنید

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۹:


  دوست عزیز……..من به کشورم عشق میورزم و تا آخرین قطره خونم براش میجنگم و اگه ببینم فرد یا کشوری با هر قدرتی بخواد به کشورم آسیب بزنه جلوش وامیسم…پس این کار من جهتگیری نبود بلکه هشداری به تمام ایرانیان بود.

  پاسخ

  رسول كريمي: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۴۹:


  ایمیلتون + ای اپی ادرس رو دادیم پی گیری کنن،‌ ایمیل هم زدیم براتون…. چند باری اخطار دادیم و پاسخ ندادید. عواقب این لحنتون هر چی که باشه ، به خودتون بر میگرده چون ۰ ا ۱۰۰ حرفاتون و ایمیل هایی که فرستادیم ثبت و موجوده!

  پاسخ

 7. بنده خدا می‌گه:

  سلام العلیکم خدا رو شکر که هنوز جوونایی توی این سرزمین مبارک هستن که این
  موضوع رو به این مهمی رو هنوز یادشون نرفته و می دونن که این اسراعیل می خواد
  با بچه های این مملکت چی کار کنه همین جونان که آینده ی این مملکت رو می سازن خدا پشتو پناهتون و همینطور پشتو پناهه همه مردم ایران

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۱۹:


  ممنون……من واقعا دردم میگیره که چرا هیچ کدوم از مسئولان در قبال این همه عنوان ضد ایرانی هیچ واکنشی نشون نمیدن……واقعا اعصابم بهم میریزه

  پاسخ

 8. Masoud96 می‌گه:

  بغیر از اینا بازی فلش پوینت ۲ که تو افغانستان هست همه دشمن ها کاملا بدون هیچ لحجه ای فارسی حرف میزنن

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۵۵:


  بله…اینا همگی سیاست های آمریکا برای ضربه زدن به زبان فارسی هست……

  پاسخ

 9. شهاب می‌گه:

  جدیدا مطرح کردن که سوپر ماریو هم پشتش اعقاید فراماسونی هست! از خودم درنیاوردم خواهشا یه سرچی بزنین متوجه میشین واقعیت داره و کی گفته اینو
  گاهی اوقات هم خودمون افراط میکنیم تو برداشتمون
  ما داریم پرچ اونا رو میسوزونیم و روش راه میریم چه انتظاری از اونا باید داشت؟!
  مگر ما اونا رو دوست خودمون جلوه میدیم که انتظار هیچ چیزی رو ازشون نداشته باشیم؟؟
  کم کاریکاتور جورج بوش و خانم رایس تو تلوزیون ایران بود تا قبل از فیلم ۳۰۰؟؟ حتی سریالشو ساخته بودیم یادتونه؟؟
  ما هیچ وقت خودمونو نمیبینم فقط طرف مقابل رو میبینم
  خوب مشخصا اونا هم دوست ندارن دشمنشون فقط یک روسیه باشه وقتی چندتایه دیگه دارن… مشخصه میرن سراغ کشور های دیگه… انتظار که ندارین از ادم فضایی ها تو بازیشون استفاده کنن؟؟
  یکم انتظاراتمونو باید پایین بیاریم
  منم وطنمو دوست دارم …بدجورم عاشقشم …. ولی همه این چیزایی که شما اینجا گفتین توجیه داره
  ولی متاسفانه وقتی مسئولین ما حرفی از اونا میزنن مصرف داخلی داره و سراسری نمیشه ولی خدا نکنه اونا در موردمون بد بگن که کل مردم دنیا متوجه میشن مثل ۳۰۰
  بازم ممنون از گروه گیم ایران

  پاسخ

  شهاب: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۸:


  فقط خواهشا اگر نظرم احتیاجی به ویرایش داره اصلا منتشرش نکنین چون اینطوری بدرد نمیخوره همون پاک بشه بهتره
  سعی کردم طوری صحبت کنم که به کسی برنخوره

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۲:


  بله این جنگ های رسانه ای عادی هست اما تا این حد!!! آیا ما به فرهنگ آمریکا توهین کردیم تا تاریخشونو له کردیم یا طرف مقابل ما فقط دولت مرادنشون هستن؟؟؟!!! پس اونها دارن زیاده روی میکنن نه ما!!!!!!!!

  پاسخ

  شهاب: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۲۰:


  سورنا جان اسم قشنگ و اصیلی داری و در عین حال وطن پرست هم هستی که این خیلی خوبه …ولی این بحثش مفصله و فکر نکنم اقای کریمی خوششون بیاد ادامه اش بدم چون یه بار بهم تذکر دادن
  منم مثل شما وطن پرستم
  ولی عزیزم شک نداشته باش که اگر اونا تو بازی هاشون از این چیزا نمیذاشتن بازم ما ها تو بازیهامون از اونا بد میگفتیم و عنوان های مختلف ازشون میساختیم
  که الانشم از ۱۰۰ درصد حداقل ۶۰ درصدش همینطوریه
  همه چیز ما ایرانی ها سیاسیه …چه فیلم چه رسانه چه فوتبال چه….

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۸:


  بله.منم حرفاتونو قبول دارم،کاش مسئولای ما یه خرده میفهمیدن!!!کاش….البته تو کشور ما اصولا بازیهای سیساسی موفق نیستن مثل لانه شیطانو …. و اینم دلیلش اینکه ااصلا روشون کار نمیشه…ولی امیدوارم روزی برسه که هیچ کشوری دربرابر کشور دیگه وای نسه.به امید اون روز……

  پاسخ

  شهاب: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۴۵:


  انشاا…

  پاسخ

 10. صابر می‌گه:

  سلام
  مقاله خیلی جالبی هست.دستتون درد نکنه.

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۵:


  خواهش میکنم……….

  پاسخ

 11. فرهود می‌گه:

  در BELAKLISTبه برج میلاد هم حمله میشه.

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ خرداد ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۰۷:


  نه دوست عزیز…..در لیست سیاه طبق گفته یکی از منابع اون سفارت آمریکا در ایران بوده…………

  پاسخ

 12. amir می‌گه:

  حیف حیف که بیشتر بازی های امریکایی پشتشون یک سیاست کثیف خوابیده ولی چرا شما میگین جی تی ای بد بازی نکنید بعد خودتون دارین بازی میکنین اقا این که راه بری توی خیابون مردم را بکشید کار خوبیه؟ نه خب وقتی یک بازی اینطوریه تاثیر هم میگذارد روی ادم حتی اگه یک بازی باشه

  پاسخ

  سورنا رضایی: پاسخ در تاريخ تیر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۰۵:


  بله متاسفانه خودم هم این عنوان رو تجربه کردم….ولی از ف.ح.ش.ا این بازی دارای مشکل است که بیشتر این مسئله مورد نظر بوده.

  پاسخ


شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com