صفحه اصلي


امروز : پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » بازی های Pc » پيش نمايش بازي هاي كامپيوتر » نگاهی به نقشه جنگ جهانی دوم با Hearts of Iron IV


نگاهی به نقشه جنگ جهانی دوم با Hearts of Iron IV

معرفی کوتاه بازی Hearts of Iron IV

Hearts of Iron از سری بازی های استراتژیکی تاریخی قابل هدایت از بالای نقشه و ساخته Paradox Development Studio  می باشد که بر دوره جنگ جهانی دوم و از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۸ متمرکز می باشد.  این بازی از خانواده سری بازی های تاریخی و نقشه ای Paradox Interactive می باشد و موتور آن، مانند عنوان Europa Universalis IV و Crusader Kings II، نسخه ی پیشرفته تر همان Clausewitz Engine می باشد. 

 

 

بازی با منطق، تولیدات و سیاست در جنگ جهانی دوم

اگر تا به حال به به یک نقشه بزرگ از بالا نگاه کرده اید و فکر یک اقدام به یک یورش تمام عیار و مدریت کلی از بالای همین نقشه به سرتان زد؟ آنگاه بازی Hearts of Iron IV را به شما توصیه میکنیم. این عنوان از یک نقشه عالی برخوردار می باشد که نه تنها می توان حرکات نیرو ها را از روی آن مدیریت کرد؟ بلکه  حتی می توان با استفاده از تدارکات لوجستیک فراوانی، آن ها را تحت پوشش کامل قرار داد. بازی های زیادی وجود دارند که در آن ها فقط موضوع جنگ ها و ضربات تاکتیکی است؛ اما این بازی علاوه بر تاکتیک در جنگ شامل مسائلی از جمله: صنعت، تجارت و سیاست های مربوط به جنگ هم می شود.

 

زمان در این بازی با سرعتی متناسب و مقیاسی قابل تنظیم می گذرد اما اگر مایل باشید می توانید زمان را در بازی متوقف کرده و به صدور دستورات پیچیده خود بپردازید. اختیارات و زیر ساخت های نظامی یک کشور دلخواه در این بازی به دست شما داده می شود و شما می توانید با استفاده از تحقیقات، تولیدات، سیاست ها و اقدام به حرکات این نیرو ها، وضعیت جنگی آن کشور را به خواست خود پیش ببرید. 

 

 

میخواهید که در Hearts of Iron IV یک تانک بسازید؟ برای این کار بعد از داشتن فناوری لازم شما باید یک سری نمونه از ماشین های زرهی،مثلاً Panzer Mk IV را برای آلمان جمع آوری کرده و در لیست تولیدات خود قرار دهید. سپس باید پس از انتخاب نوع تولیدات از لیست معین کنید که منابع و نیروی موجود در چه تعداد از کارخانه هایتان را میخواهید به تولید محصول مورد نظر خود اختصاص دهید. اما برای تکنولوژی های جدید خطوط تولیدی موجود کمی نا کار آمد هستند. در چنین وضعیتی بیش از ۱۲ کارخانه فقط حدود ۳ تانک در هفته تولید می کنند؛ اما وضعیت اینطور نمی ماند و با گذشت زمان خط تولیدات قوی تر شده و سرعتش را افزایش می دهد، ولیکن احتیاج به اختصاص وقت و منابع فراوانی برای ارتقاء سطح تکنولوژی آن هاست. این قانون ساده سیستم های صنعتی کشور های مختلف را به وضوح متمایز می سازد. مثلا آلمان علاقه ی فراوانی به تولید ماشین های جنگی مجزا با قابلیت های منحصر دارد که این به توانایی تولید انبوه آن ها لطمه وارد می کند. اگر هر کشور دیگری نیز همین سیستم را در صنعت داشته باشد، در همین وضعیت قرار می گیرد. 

 

حال پس از تهیه تانک هایتان باید آن ها را به خط مقدم بفرستید، سوختشان و آذوقه خدمه آن را تأمین کنید. در دریا نیز می توانید به خطوط تجاری دشمن حمله کرده و به وضعیت آذوقه دشمن لطمه وارد کنید. در زمین هم میزان در دسترس بودن آذوقه برای نیرو ها، از عوامل زیادی تأثیر میپذیرد مانند میزان نفوذ شما در آن منطقه، وضعیت حمل و نقل، جمعیت آن منطقه و … . شهر های بزرگ اکنون می توانند که آذوقه خود را تأمین کنند و در برابر محاصره شدن مقاومت کنند. این نوعی پیشرفت در سیستم بازی Hearts of Iron می باشد. در این نسخه امکان محاصره های طولانی مدت برای یک شهر وجود دارد، همانطور که شهر هایی مانند استالینگراد و لنینگراد مدت طولانی تحت محاصره نیرو های آلمان نازی بودند. برای تضمین پیروزی در یک جنگ دیگر ضرورتی برای برتری در آسمان وجود ندارد اما این نکته فراموش نشود که قدرت نیروی هوایی هنوز در این نسخه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. شما می توانید بمب افکن هایی بر فراز شهر های دشمن بفرستید، منابع آن ها و یا پایگاه هایشان را آسیب رسانده و تضعیف کنید. اگر بتوانید بر قدرت ضد هوایی های دشمن غلبه کنید می توانید خیلی راحت و بدون هیچگونه نگرانی به مراکز تولیدی دشمن حمله کرده و در تولیدات به راحتی از دشمن خود سبقت بگیرید.  برای شکست دادن دشمن خود باید مناطق مهم و استراتژیکی را در قلمرو آن ها تعیین شده است به تصرف خود در آورید. این نقاط معمولا در شهر های بزرگ، عوارض مهم زمینی مانند برج ایفل یا  کوه مونت-کاسینو، دروازه براندبرگ برلین و … می شود. هنگام حمله کردن باید به شرایط اقلیمی آن منطقه نیز خیلی دقت کرد. کشور ها به ایالت های متعدد و ایالت خودشان به ناحیه های کوچک تر تقسیم می شوند که شامل جنگل ها، رود خانه ها و کوه و تپه ها و … می شوند که روی سرعت حرکت نیرو های شما تأثیر می گذارند. با منسوب کردن یک افسر به هر واحد نظامی، می توانید دستورات خود را صادر کنید. 

 

 

دستوراتی که شما صادر میکنید، حرکت نیرو های شما به صورت فلش هایی با رنگ های، سبز، قرمز و یا قهوه ای سوخته نشان می دهد. دشمن نیز می تواند در صورت برخورداری از قدرت اطلاعاتی بالا، ریسک کرده و به جاسوسی از حرکات شما بپردازد و در صورت موفقیت از نقشه شما مطلع شود و خود را برای مقابله با شما آماده کند که نمونه بارز آن در تاریخ، نبرد Kursk میان شوری و آلمان بود که نیرو های آلمان به خاطر مطلع بودن شوروی از نقشه آن ها، در شروع حمله خود زمینگیر شدند. همانطور که می دانید باید هنگام صدور فرمان های خود از آب و هوا نیز غافل نباشید، چون زمستان سرد و سرمای طاقت فرسا خصوصا در مناطقی مانند روسیه بر  حرکت نیرو های شما تأثیر منفی می گذارد.

 

نظر ما

برای انتشار این بازی هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است، اما قول آن برای سه ماه اول سال ۲۰۱۵ میلادی داده شده است. هرچند که ممکن است بازی از روی نقشه با یک سری از آمار و ارقام مختلف خیلی جذاب هیجان انگیز نباشد، اما به نظر ما این بازی و دیگر بازی های همین سبک برای آموزش تاریخ و فنون استراتژیک و سیاست و … مناسب می باشد و بیشترین کاربرد مفید این بازی بیشتر جنبه آموزشی آن برای علاقمندان به تاریخ و نقشه و … می باشد.

 

 

Hearts of Iron IV Preview


سازنده: Paradox Development Studio
ناشر: Paradox Interactive
سبك بازي: Grand Strategy
پلت فرم ها: PC
امتياز گيم ايران
NO
امتياز جهاني
NO
ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 52

نوشته شده توسط : « »

خیلی علاقه مند به بازی های استراتژیکی، اکشن و تا حدی واقعگرایانه هستم. زندگی یک بازی است با میزان Difficulty حدود Legendary و بدون Checkpoint و قابلیت Save و Reload. برای این که از پس این بازی بر بیاییم باید از قبل تمرین کرد.

عضويت در خبرنامه سايت

 دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com