صفحه اصلي


امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » بازی های Pc » پيش نمايش بازي هاي كامپيوتر » Lords of the Fallen راه Dark Souls را ادامه میدهد


Lords of the Fallen راه Dark Souls را ادامه میدهد

مدت کوتاهی از عرضه دومین قسمت Dark Souls میگذرد؛ عنوانی که سکوی پرتاب From Software ،سازنده آن، به آینده ای درخشان شد. اگر از هر کسی که این بازی را انجام داده باشد بپرسید: ارواح تاریک را در یک کلمه توصیف کن؟ به شما خواهد گفت: چالش. البته این چالش نه تنها در مورد مبارزات، بلکه در مورد جزء جزء بازی صدق میکند. اگر از هر کسی که این بازی را فهمیده باشد بپرسید: چه چیزی باعث موفقیت این بازی شد؟ باز به شما خواهد گفت: چالش. واقعا این کلمه آینه تمام نمای بازی است. ارواح تاریک حوصله زیادی را میطلبد ولی در عین حال، هیچ کس از زمانی که برای آن میگذارد پشیمان نخواهد شد. لذتی که در غلبه بر دشمنان باشکوه این بازی دیده میشود را هیچ جای دیگری در دنیای گیم پیدا نخواهید کرد. ارواح تاریک نه تنها دید گذشته ما را نسبت به فلسفه گیمینگ تحت الشعاع قرار داده است، بلکه دریچه ای از یک بینش جدید را رو به تولید کنندگان بازی های رایانه ای گشوده است که برای بسیاری نقشه راه خواهد بود. در همین راستا Deck13 Interactive با همکاری CI Games راه From Software را در پیش گرفته اند و با Lords of the Fallen تجربه چالش انگیز جدیدی را ارائه میدهند که در مطلب پیش رو به معرفی آن خواهیم پرداخت.

 

 

LOTF روایتگر داستان جنایتکاری به نام Harkyn است؛ در حالیکه محکومیت Harkyn ثابت شده و در قل و زنجیر به سرمیبرد، به او شانسی برای بخشش داده میشود؛ ارتش خدایی که مدت ها پیش مغلوب شده بود، به دنیای انسان ها حمله ور شده است و حیات بشر را تحدید میکند. Harkyn از زندان آزاد میگردد تا به این جنگ پایان بخشد (یه نفری!؟) و گناهانی را که در گذشته مرتکب شده است جبران نماید. Tomasz Gop ،تهیه کننده اجرایی LOTF، گفته است این بازی با وجود بهره مندی از یک داستان غیرخطی، داستان بلند با مراحل جانبی فراوانی نخواهد داشت؛ در عوض تمرکز کار بر روی مبارزات و محیط های زیبا و خاطره ساز خواهد بود. اگرچه فقدان داستان پردازی وسیع نبود شخصیت های فراوان را در خلال بازی به دنبال دارد، اما Gop میگوید بازی حدود ۲۰۰ کاراکتر خواهد داشت که همگی قابل تعامل و تاحدودی شخصیت پردازی شده هستند؛ چنین چیزی با توجه به سبک بازی کاملا قابل قبول ارزیابی میشود.

 

 

تاثیرپذیری فراوان LOTF از ارواح تاریک غیر قابل انکار است. در یک نگاه کلی چالش مهمترین شاخصه ایست که LOTF از ارواح تاریک به ارث برده است. همچون ارواح تاریک، به کار بردن استراتژی جنگی در مبارزه با پیش پا افتاده ترین دشمنان هم ضروری به نظر میرسد. Gop میگوید LOTF بازی دشواری خواهد بود و استفاده از تکنیک ها و تاکتیک های مختلف در مواجه با دشمنان یک روش راهبردی برای به جلو راندن بازیست. مسلما بازی گزینه ای برای انتخاب درجه سختی به شما نمیدهد و این مهارت های شماست که معیار آسانی یا سختی بازی قرار میگیرد.

 

 

 

مرگ. واژه ای آشنا در ارواح تاریک که در LOTF با آن آشناتر هم خواهیم شد. در Dark Souls وقتی بمیرید تمام روح هایتان را – که به منزله پول و تجربه در بازی عمل میکنند – از دست داده و به آخرین اتراقگاهی (Bonfire) که در ان بوده اید برمیگردید. یک بار فرصت دارید تا به محل کشته شدنتان برگشته و روح هایتان را از روی زمین جمع کنید. اگر نتوانید و دوباره بمیرید: خداحافظ روح های عزیزم. در LOFT هم مکانیسم مشابه ای وجود دارد؛ البته LOTF مسابقات دو سرعت را هم در کار دخیل کرده است. جاییکه گویا با گذر زمان، آن روح های ناز نازی که با مردن از دست داده اید، به ملکوت عروج میکنند و بنابرین برای بازپسگیری آنها باید به سرعت بدوید. البته آیتم هایی در بازی وجود دارد که میتوانید روح هایتان را در آن ها ذخیره کرده (فراموش نکنید درب آن را هم محکم ببندید.) تا به هنگام مرگ با خیال راحت بمیرید؛ که از این حیث LOTF کار را آسانتر کرده است.

 

 

همچون سایر نقش آفرینی های مدرن، چشم بسته میتوان گفت که کلاس های جنگ آوری بازی به سه دسته همیشگی جنگجو (Warrior)، جادوگر (Cleric) و مخفیکار (Rogue) تقسیم بندی میشود. LOTF از این جهت با ارواح تاریک تفاوت هایی دارد؛ در ارواح تاریک ۲ کلاس جادوگری خود به زیر مجموعه های Sorcerer و Cleric تقسیم بندی میشد. کلاس Sorcery با جادو های Sorcery و کلاس Cleric با جادو های متمایز Miracle همراه بود. به علاوه تلفیق این دو کلاس با هم جادو های تاریک Hex و جادو های آتش Pyromancy را ایجاد میکرد. در طول مسیر میتوانستید با ارتقای مهارت های مرتبط، کلاس جنگاوری خود را به آسانی عوض کنید و هیچ محدودیتی در این حوزه وجود نداشت. اما در LOTF انتخاب کلاس اولیه درخت جادو ها را قفل میکند؛ این یعنی به عنوان جنگاور نمیتوانید جادو های مخصوص جادوگر را استفاده کنید. به طور کلی سیستم کلاس بندی با ارواح تاریک تفاوت های زیادی دارد. (و به نظر ضعیفتر است.)

 

 

به گفته Gop طراحی ها Dark دارد ولی Souls ندارد. طراحی ها بیشتر از عناوینی چون Darksiders اقتباس گرفته اند تا Dark Souls. از ابتدا نقشه وسیعی در دسترس نخواهد بود و با پیشرفت در داستان، مناطق جدیدی اضافه شده و نقشه بازی به مرور گسترده تر میشود. Gop همچنین زیباترین صحنه های بازی را مبارزه با رئیس ها معرفی میکند. مجموعا چیزی حدود یازده رئیس برای بازی در نظر گرفته شده است که تعدادی از آن ها غول آسا طراحی شده اند. مبارزات در بازی سریعتر و کوبنده تر از ارواح تاریک رخ میدهد و فنون جنگی به گفته Gop متمایل به عناوینی چون Tekken است. (بسیار عالی؛ واقعا جای خالی فنون بروسلی در نقش آفرینی احساس میشد.) در مجموع مبارزات زیبا و گرافیک هنری از نقاط قوت LOTF محسوب میشود.

 

Lords of the Fallen پاییز امسال برای Xbox One, PS4 و PC منتشر خواهد شد.

 

 

 

Lords of the Fallen


سازنده: Deck13 , CI Games
ناشر: Namco Bandai
سبك بازي: Action Role Playing
پلت فرم ها: PC, PS4, Xbox One
امتياز گيم ايران
NO
امتياز جهاني
NO
ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 192

نوشته شده توسط : « »

علاقه مند به ژانر نقش آفرینی و ترسناک و فانتزی های شرقی. عصر اژدها درگیر کننده ترین، شیطان مقیم خاطره ساز ترین و ارواح تاریک تکان دهنده ترین عنوانی است که تا به حال دیده‌ ام. گیم را فرصتی برای دور شدن از مشغله و درگیری های روزمره می دانم. به قول برتراند روسل: The time you enjoy wasting is not wasted time.

عضويت در خبرنامه سايت

 ۴ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. mehan می‌گه:

  دستتون درد نکنه ممنون .
  این dark suls II گرافیکش و مبارزش خیلی فرق داره .(اسلن خوب نبود )
  یه سوال :تو بازی lotf کاراکتر خودتو میسازی دیگه آره؟ و open world هست؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۱۰:


  متشکر. دارک سولز رو باید جلو برید تا زیباییهاشو درک کنید. گرافیکش هم بر طبق استاندارد های جدید نمره عالی میگیره. دارک سولز به نظر من یه تجربه از دست ندادنیه. LOTF اپن ورلد هست ولی مناطق همونطور که اشاره شد به ترتیب مرحله باز میشن پس از اول به منطقه وسیعی دسترسی نخواهید داشت. ظاهر کاراکتر رو هم نمیشه ساخت چون شخصیت پردازی شده هستش. برای تقریب به ذهن میشه بازی رو در این موارد با Darksiders II برابر دونست.

  پاسخ

 2. AMIR می‌گه:

  سلام .
  آقا دستون درد نکنه خیبلی مفید بود . من نفهمیدم این بازی هم مثل دارک سولز سخته یا نه ؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۳:


  سلام. ممنون. بله سخته ولی ازبعضی لحاظ نه مثل دارک سولز. چون در دارک سولز غیر از دشمنا تحدید های دیگه زیادی هم بود: افتادن از لبه پرتگاها، مسموم شدن، تاریکی که باعث کاهش شعاع دید و هدف گیری میشد و…. خیلی از دشواری ها این جا نیست ولی مبارزات کماکان سخته.

  پاسخ


شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com