صفحه اصلي


امروز : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » بازی های Pc » نقد و بررسي بازي هاي كامپيوتر » دوباره برای مردن آماده شوید! – نقد Dark Souls II


دوباره برای مردن آماده شوید! – نقد Dark Souls II

قریب به دو ماه از عرضه ارواح تاریک ۲ بر روی دو کنسول نسل هفتمی، PS3 و Xbox360  و نیمی از ماه از عرضه آن بر روی رایانه های خانگی میگذرد. به گفته Namco Bandai ،ناشر ارواح تاریک ۲، این بازی توانست در ماه اول عرضه اش، بالغ بر ۱٫۲ میلیون نسخه به فروش برساند. همچنین این عنوان مورد استقبال خوب منتقدین واقع شد و میانگین نمره ۹ را ازآن خود کرد. با ما همراه باشید تا با هم نگاهی اجمالی به دشوار ترین بازی که میتوان انجام داد بیندازیم.

 

دوباره برای مردن آماده شوید!

ارواح تاریک، یک چیز را به خوبی به شما خواهد آموخت. صبر و حوصله. در طول بازی، کم پیش نخواهد آمد که موجودیت خود را در کف دستان دشمن خون خواره ای یافته و خویشتن را مغلوب و تسلیم او ببینید. و خب طبعا او بدون کمترین رحم و مروتی، با نهایت قدرت، شما را از صحنه روزگار محو خواهد نمود. (از هوش مصنوعی که انتظار محبت ندارید؟!)اینجا آغوش سرد مرگ، هر آینه به روی شما باز است و دیدگان او برای ملاقات با شما لحظه شماری میکند.

 

تنها یک راه برای گذر از کوره راه تنگ و تاریک مشکلات وجود دارد: بمیرید و بمیرید و بمیرید تا بالاخره تجربه کافی را برای موفقیت بدست آورید. سپس شما پیروز یک میدان جنگ سهمگین شده اید. تبریک! شاید هم از خوشحالی، چند بار به بالا و پایین بپرید. مختارید. ولی حیف که این خوشحالی دیری نمیپاید. هنوز شما از شوک مبارزه پیشین بیرون نیامده اید که در پیشگاه هیبت دشمنی جدید، این جمله در ذهن تداعی میشود: باز هم همان آش و همان کاسه. ولی در پایان هر مبارزه خواهید دانست که از این پس قطعا دو چیز تغییر کرده است: دشمن بعدیتان قویتر خواهد بود، شما هم اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خود برای مبارزه با وی خواهید داشت.

 

قطعا دشواری مهم ترین شاخصه سری Dark Souls است. و در شرایطی که سالهاست این عنصر از عرصه بازی های رایانه ای رخت بربسته است و به ندرت جمله “بالاخره توانستم تمامش کنم.” را در مورد بازی ها میشنویم، From Software در پی احیای این سنت است. (به عنوان مثال، به خاطر دارم که خود بنده برای به پایان بردن بازی Devilman، انتشار سال ۲۰۰۰ بر روی PlayStation حداقل ۲۰۰ بار در بازی کشته شدم.) ماندگار ترین صحنه های یک گیم، چالش برانگیز ترین آنهاست. From Software این جمله را خوب درک کرده و خوبتر بکار بسته است. ارواح تاریک جدید را حتی سخت تر از قبل تجربه خواهید کرد.

 

 

 

روح… روح… روح بیشتر

همچنان، داستان حول ماجراجویی در برزخ مرگ و زندگی میچرخد که به دنبال پیدا کردن راهی برای درمان نفرین “علامت تاریک” است. در دنیای ارواح تاریک، بسیاری از انسان ها از این نفرین رنج میبرند و به سبب آن، افراد مبطلا پس از مرگ دوباره زنده میشوند. اما در این مسیر، هویت، حافظه، هوش و خلاصه انسانیت خویش را به یغما رفته میبینند. به همین دلیل آنها در تمام مدت تشنه ارواح انسانی هستند تا بتوانند تاثیر نفرین را خنثی کرده و به فطرت خود باز گردند. اکنون، شما یکی از این نفرین شدگان هستید که دست تقدیر شما را در جست و جوی ارواح برای ایستادگی در برابر علامت تاریک، به سرزمین Drangelic کشانیده است.

 

پس اینجا هدف شما کاملا مشخص است. تا میتوانید بکشید و روح تسخیر کنید. به امید آنکه بالاخره تلسمی را که دامن گیرتان شده است شکست دهید. اکثر قسمت های داستان در طول بازی و به دست شما رقم خواهد خورد و یک داستان بزرگ از پیش طراحی شده، به آن صورت در ارواح تاریک وجود نداشته است و در اینجا هم وجود نخواهد داشت. جز اینکه شما برای تقابل با نفرینی که قهرمانان را خوار و ذلیل میکند، باید چهار روح قدرتمند و با ارزش را در این سرزمین به تسخیر خود درآورید.

 نقد Dark Souls II

 

حرف هایی درباره گیم پلی

در آغاز شما چهره و فیزیک جسمانی کاراکتر خود را مشخص کرده و یک کلاس جنگاوری (سرباز، شوالیه، جادوگر و …) برای وی تعیین میکنید. هر یک از کلاس ها، قابلیت ها و جادو های منحصر به فرد خود را دارند.

 

نقد Dark Souls II

گیم پلی مبتنی بر نسخه اورجینال با تغییراتی در جهت بهبود آن است. ولی هیچ کدام از این تغییرات، در جهت آسانتر کردن بازی نخواهد بود.

سیستم مبارزاتی پیچیده تر از قبل شده است. آیا روش شما برای مبارزه این است که به سوی دشمن هجوم آورده و به او یک لحظه هم امان ندهید؟ بسیار خب. حداکثر دو – سه ساعت بتوانید با این استراتری پیش بروید. سپس در خواهید یافت که برای موفقیت، باید از همه قابلیت های خود و دشمنتان بهره کافی را ببرید.نقش جادو هم در اینجا پررنگ است. بسیاری از دشمنان، در برابر نوع خاصی از ضربه ( آتش، برق و …) ضعف نشان میدهند. واقعیت این است که در اینجا بر خلاف بسیاری از عناوین دیگر، تیغ دشمنانتان چاقوی ماست بری نیست! به همین علت درگیری مستقیم همیشه بهترین انتخاب شما نخواهد بود. از طرفی حملات شما با کمی اتلاف زمان روبروست. این امر شما را به استفاده از سایر تکنیک های مبارزه ای از قبیل جاخالی دادن، دفاع کردن و ضد حمله زدن تشویق میکند. کافیست انگشت خود را مستقر روی دکمه حمله نگه داشته و از بقیه غافل شوید تا خیلی زود مرگ خود را شاهد باشید.

 

در مورد رئیس ها نیز باید گفت گرچه همه مبارزات با آنها تحسین برانگیز و با عظمت به نظر نمیاد، اما تعداد زیادی از آنها خیلی خوب آدرنالین بدن شما را تامین میکنند. محیط بازی نسبت به نسخه پیشین، بسیار وسیع تر شده است. و درنتیجه در طول بازی، دشمنان بسیار زیادی را بر سر راه خود خواهید یافت. دشمنانی که بسیار خوب طراحی شده اند و از همه ظرفیت خود برای متوقف کردن شما بهره خواهند جست.

 نقد Dark Souls II

جایگاه نفس گیری در ارواح تاریک، اتراقگاه هایی خواهد بود که با یک آتش تجسم میابند. به هنگام استراحت در این مکانها، درجه سلامتی شما کامل خواهد گشت و در هنگام مرگ، از آخرین اتراقگاهی که در آن اقامت داشته اید، بازی را ادامه خواهید داد. مهمتر از همه، این اماکن به عنوان مدخل های سفر سریع بین محیط های مختلف بازی عمل خواهند کرد. کار های متنوع دیگری نیز در این قسمت ها میتوان انجام داد که از حوصله این نقد خارج است. (نیازیم نیست، خیر سرمون داریم نقد میکنیما!) اما در نسخه های اسبق ارواح تاریک، وقتی در یک اتراقگاه استراحت میکردید، تمام دشمنانی که به سختی از سد راهشان گذشته بودید (به جز رئیس ها) مجددا زنده میشدند. در ارواح تاریک ۲ این ویژگی دستخوش یک تغییر عمده شده است. و آن این که روند باز زنده شدن دشمنان تا ده بار بیشتر ادامه نمیابد. پس اگر شما ده بار یک منطقه را از دشمنان پاکسازی کنید، آنگاه از آن پس، تا پایان این منطقه خالی از سکنه باقی خواهد ماند. این ویژگی، عملا توانایی شما را برای Level گیری محدود کرده و بالطبع، شرایط کار را سخت تر از قبل خواهد نمود.

 

اقلام موجود در بازی نیز بسیار گسترده است و به دسته های مختلف زره، اسلحه، چوبدستی، سپر، حلقه و تعدادی آیتم های متفرقه دیگر تقسیم بندی میشود. ده ها دست زره ست برای استفاده در بازی موجود است و اسلحه ها نیز به گروه های گوناگونی تقسیم میشوند که نظیر تنوع آن را در کمتر بازی میتوان یافت: چاقو، شمشیر صاف، شمشیر خمیده، کاتانا، شمشیر بزرگ، شمشیر عظیم الجثه، شمشیر های سوراخ کننده، تبر، تبر بزرگ، پتک، پتک بزرگ، اسلحه های مشتی، نیزه، شلاق، کمان و …. که هرکدام کارکرد های خاص خود را دارند. همانطور که میبینید، بازی خیل بسیار عظیمی از اسلحه را در اختیار شما خواهد گذاشت. سیستم جادو و جادوگری هم با پیچیدگی ها و گستردگی های خاص خود همراه است که از بیان آن صرف نظر میکنیم.

 

 نقد Dark Souls II

دشواری مبارزات فقط از جانب سرسختی دشمنان نیست. گاهی محدودیت های دیگری نیز پیش روی شماست. در دالان های تنگ و تاریک، در شرایطی که فقدان نور به شکل محسوسی موجودیت شما را تحت الشعاع قرار میدهد، به یک باره از گوشه و کنار، سر و کله یک موجود زشت بدترکیب پیدا شده و پیش از آن که شما بتوانید او را تشخیص دهید، به خون خود آغشته خواهید شد. بسیار محتمل است که در این موارد، منبع نوری وجود دارد که باید آنرا یافته و بکار بیندازید. میتوان از مشعل هم استفاده نمود. که البته در آن صورت، یک تکه چوب جایگزین سپر آهنین شما خواهد بود.

 

نقد Dark Souls II

گرافیک

دنیای Dark Souls II یک دنیای تماشاییست. به خصوص نور پردازی و استفاده از Particle ها به زیبایی صورت پذیرفته است. بهبود کیفیت بافت ها و افکت های محیطی همچون نوازش علفزارها توسط باد و یا انیمیشن خزه های جامه شوالیه، از جمله موارد دیگریست که امتیازات مثبتی را در حوزه گرافیک برای این عنوان به ارمفان میاورد. گرچه روی هر سه پلتفرم گرافیک زیبایی را شاهد هستیم، نسخه PC کیفیت بیشتر توامان با سرعت عملکرد بهتر را به تصویر خواهد کشید. جاییکه بازی با ۶۰ fps روی PC در مقابل ۳۰ fps بر روی Xbox360 و PS3، تجربه روانتر و طبیعیتری را بدست میدهد.

 

همانطور که میدانید، Dark Souls پس از انتشار بر روی رایانه های شخصی با مشکلاتی همراه شد. از جمله اینکه عملکرد ماوس و کیبرد بر روی آن آزار دهنده و عجیب بود. خوشبختانه در ارواح تاریک ۲، این نقیصه و بسیاری موارد دیگر برطرف شده است و PC بازها یک تجربه شایسته از این عنوان خواهند داشت.

 

نقد Dark Souls II

قابلیت آنلاین

ارواح تاریک ۲ یک سیستم آنلاین پیچیده را در اختیار کاربر قرار میدهد که برخی از ویژگی های آن واقعا جای تقدیر دارد. در حین بازی، فرصت های خاصی برای بازیکن وجود خواهد داشت تا به صنف خاصی بپیوندد. این جریان یک پیمان خوانده میشود. گرویدن به یک پیمان رابطه شما را در بازی آنلاین مشخص میکند. به این معنی که ممکن است در میان سایر بازیگران، یارانی برای خود دست و پا کنید و البته متقابلا، دشمنان سرسختی برای خودتان بتراشید. در طول مسیر میتوانید یاران خود را احضار کرده تا در کنار هم به مبارزه با دشمنان مبادرت بورزید. یک ویژگی بسیار جالب در اینجا، قابلیتی تحت عنوان “رد پای خون” است. در هنگام بازی آنلاین، گاهی اثرات خونی را روی زمین مشاهده میکنید که اگر روی آن بایستید و آن را فعال کنید، میتوانید صحنه های آخرین لحظات زندگی یکی از بازیکنان را در آن منطقه مشاهده کنید که در نوع خود بسیار جالب است.

 

نقد Dark Souls II

سخن پایانی

آیا چالش برای شما مهم است؟ آیا حوصله آن را دارید که به دفعات در بازی شکست خورده و روحیه تان را برای ادامه حفظ کنید؟ آیا از بازی هایی که یک سوپر انسان را در اختیار شما قرار میدهند که بدون کمترین مقاومتی بازی را با او به پیش میبرید خسته شده اید؟ اگر پاسخ شما به همه این سوالات مثبت است، درنگ نکنید و مطمئن باشید که Dark Souls یک انتخاب فوقالعاده برای شماست. چیزی که در آن شکی نیست این است که در این بازی به کرار مرگ و شکست را تجربه خواهید نمود. پس اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال خوش گذرانی در یک دنیای باز نقش آفرینی میگردید، متاسفانه ارواح تاریک ۲ پاسخگوی شما نیست.

 

اینجا نه هیچ خوشگذرانی وجود دارد و نه هیچ آرامشی. و دنیای باز آن تنها سرابیست که به بن بست مشکلات منتهی میشود.

 

حداقل سیستم مورد نیاز:

 • OS: Windows XP SP3, Vista SP2, Windows Seven SP1, Windows 8
 • CPU: AMD Phenom II X2 555 3.2 GHz or Intel Pentium Core 2 Duo E8500 3.17 GHz
 • RAM: ۲ GB
 • VGA: NVIDIA GeForce 9600GT, ATI Radeon HD 5870
 • HDD: ۱۴ GB available space

Dark Souls II


سازنده: From Software
ناشر: Namco Bandai Games
سبك بازي: Action Role Playing
پلت فرم ها: PS3, Xbox360, PC
90%

داستان سرايي

85%

موسیقی و صداگذاری

85%

گرافیک و جلوه های بصری

95%

گیم پلی و روند بازی

امتياز گيم ايران
9
امتياز جهاني
9
ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 192

نوشته شده توسط : « »

علاقه مند به ژانر نقش آفرینی و ترسناک و فانتزی های شرقی. عصر اژدها درگیر کننده ترین، شیطان مقیم خاطره ساز ترین و ارواح تاریک تکان دهنده ترین عنوانی است که تا به حال دیده‌ ام. گیم را فرصتی برای دور شدن از مشغله و درگیری های روزمره می دانم. به قول برتراند روسل: The time you enjoy wasting is not wasted time.

عضويت در خبرنامه سايت

 ۱۸۰ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. پویا می‌گه:

  سلام
  من تو بازی sword man هستم میتونم کمان داشته باشم؟ اگه میشه چجوری؟ مدت زیادی هم نیست بازی میکنم و میتونم دوباره از اول بازی کنم به نظر شما بهترین کلاس چیه که انتخاب کنم؟؟
  راستی من آخرشم نفهمیدم چجوری با دسته باید تو این بازی بپرم
  درضمن اگه بخوام برای سایت مطلب ارسال کنم چجوری باید عکس ها رو هم توی مطلبم قرار بدم؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱:


  سلام.
  خب اگر کمان و تیر داشته باشید میتونید استفاده کنید.
  توصیه میکنم کلاس Sorcerer رو برای شروع بردارید.
  اگر دسته رو با اون برنامه مبدل درست تنظیم کنید با فشردن اهرم آنالوگ چپ در حین دویدن میشه پرید.
  عکس هاتون رو در یک فایل فشرده در یک سایت اشتراک گذاری آپلود کرده و لینک دانلود رو به همراه مطلب ارسال کنید.

  پاسخ

  پویا: پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۴۵:


  خیلی ممنون برای جواب ها.
  فقط در مورد اولی من هنوز کمان ندارم منظورم اینه که با این کلاس میتونم کمان داشته باشم؟ و اگه میتونم باید چجوری تهیه کنم کمان رو.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴:


  خواهش میکنم. اولین کمانی که در بازی پیدا کنید در اون صندوق داخل محل کار آهنگر Majula پیدا میشه. کلید محل کارش رو باید به قیمت هزار سکه از اون پیرزن کنار دومین بانفایر Forest of the Fallen Giant بخرید.

  پاسخ

  پویا: پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۵۹:


  راستی مزیت ها کلاس sorcerer رو میشه نسبت به کلاس ها دیگه بگید؟
  با تشکر

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۳:


  خواهش میکنم. ببینید دشمنا رو میشه به دو دسته کلی تقسیم کرد. Melee و Ranger. شما وقتی بررسی کنید ۹۰ درصد دشمنای این بازی کلاس Melee (شمشیر و نیزه و… ) هستند. پس اگر شما جادوگر باشید میتونید به کمک اسپل (حالا یا Sorcery یا Hex یا Miracle و یا Pyromancy) از فاصله دور باهاشون بجنگید و اونا نمیتونن کمترین ضربه ای به شما وارد کنن و یعنی ۹۰ درصد دشمنا رو شما مبارزه باهاشون رو ساده می کنید.
  ۱۰ درصد باقی دشمنای Ranger که از فاصله دور می جنگن (جادوگرا، کماندارا، موجوداتی که سم تو محیط پخش میکنن و…) شما اگر جادوگر باشید این جا هم کارتون بهتر از شمشیرزنه چون یه شمشیرزن دسترسی به این دشمنا نداره و ضربه زیادی میخوره.
  به قول یه منتقد گیم اسپات، “من تو این بازی وقتی لخت میشم میرم جنگ با یک تا دو ضربه میمیرم، وقتی زره سنگین هم میپوشم با سه چهار ضربه میمیرم!” پس زره تو این بازی تفاوت زیادی ایجاد نمیکنه برعکس چون سنگین میشید قدرت مانوردهی کم میشه تو این بازی مانوردهی مناسب برای جاخالی دادن و فرار کردن خیلی حیاتیه که کلاس جادوگر یه همچین ویژگی داره.
  اما بین خود کلاسای جادوگری، دو تا از کلاسا از همه کاربردی ترن. کلاس Sorcerer و Cleric. کلاس Cleric جادوهای برق داره و مزیتش اینه که اسپل های احیا کننده سلامتی هم داره (که البته معمولا خیلی کندن و من ابدا استفاده نمیکردم.) و کلاس Sorcerer کمی جادوهاش سریعترن و قویتر. جادویی به نام Soul Geyser داره این کلاس که انقدر قویه که فقط با چند بار استفاده ازش میشه رئیس ها رو هم کشت. من برای شروع کلاس Sorcery رو ترجیح میدم چون از ابتدا دسترسی بهتری به جادوهای مختلف داره.
  اما تو هرکلاسی که باشید، سپر یه نیاز حیاتیه. بخصوص سپری که قابلیت دفع فیزیکیش صددرصد باشه تو این بازی کاملا کاملا کاملا حیاتیه. سپر Drangleic Shield که اوایل بازی بعد از کشتن Pursuer میشه به دستش اورد چنین قابلیتی داره و تا آخر بازی هم کاملا کافیه. هم سبکه هم دفع فیزیکی صددرصد داره.
  خود بنده این موارد رو همیشه درنظر داشتم و نتیجش این بود که اکثر رئیس ها رو همون در مبارزه اول شکست میدادم.

  پاسخ

  پویا: پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۰۸:


  خیلی ممنون از جواب کاملتون
  فقط این pursuer کجاست و چجوری میشه اسم رییس ها رو فهمید؟
  پس یعنی به نظر شما می ارزه که بازی رو از اول شروع کنم؟
  و اینکه چجوری میشه تو بازی وسیله های خودمون رو بفروشیم؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱:


  خواهش می کنم.
  – موقع مبارزه با رئیس اسمش کنار نوار سلامتیش دیده میشه. Pursuer میتونه اولین رئیسی باشه که باهاش تو این بازی برخورد میکنید و میتونید طوری بازی کنید که اصلا باهاش برخورد نکنید. یه شوالیه با زره نقره ای و یه شمشیر بزرگه که رو هوا شناوره. در یک منطقه وسیع از بازی جایی که یک نردبان برای بالا رفتن وجود داره ناگهان با یه عقاب سراغتون میاد و بعد از اون (اگر اونجا شکست بخورید ازش) در انتهایی ترین بخش Forest of the Fallen Giant سد راه میشه. زره و سپر درنگلئیک هم که گفتم بعد از شکست دادنش جلوتر میشه پیدا کرد.
  – تصمیم با شماست.
  – این کامنت:
  http://www.game-iran.com/technology/news-articles/articles/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%ad-%d9%86%d8%a7%d9%85%d8%ad%d8%af%d9%88%d8%af-%d8%af%d8%b1-dark-souls-2.html/comment-page-1#comment-43296

  پاسخ

  پویا: پاسخ در تاريخ مرداد ۸ام, ۱۳۹۳ ۰۵:۵۷:


  خیلی ممنون آقای خرمی فعلا دیگه سوالی نمونده ولی بعدا باز مزاحمتون میشم. :)

  پاسخ

 2. alireza می‌گه:

  سلام
  برادر بازم اتفاقی نیافتاد الان دو تا باس به اسمهای Skeleton Chariot و skeleton lords رو کشتم یه جایی رفتم تمام سمه هر جا میرم سه سوت می میرم!آیا رفتن به این مکان لازمه؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶:


  سلام. منطقه Harvest Valley رو میگید.
  بله این منطقه به یکی از رئیسای بزرگ میرسه آخرش (رئیس Old Iron King در منطقه Iron Keep) لازمه باید طی کنید این جارو. از مناطق مسموم حتی الامکان دوری کنید. بخصوص غول های Banedigger که فقط با یک ضربه از نزدیک شمارو میکشن مهم نیست چقدر لول گرفته باشید و چقدر سلامتیتون زیاد باشه. یه ضربه از نزدیک و تمام!

  پاسخ

 3. soroush می‌گه:

  سلام ببخشید مزاحم شدم . ی سوال داشتم در مرحله یThe Lost Bastille یک آهنگر هستش که وقتی باهاش صحبت میکنی میگه:flame,dear flame بعد من اون جا مشعلیو براش روشن کردم بعد شروع به کار کردن کرد ولی موقعی که باهاش حرف میزنم نمیتونم ازش چیزی بخرم فقط میگه:flame,dear flame

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۴۷:


  سلام. به Dull Ember نیاز دارید. به این کامنت مراجعه کنید لطفا.
  http://www.game-iran.com/technology/news-articles/articles/7-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d8%a7%d8%b2-dark-souls-2.html/comment-page-1#comment-44013

  پاسخ

 4. soroush می‌گه:

  باید چیکار کنم ؟ که بتونم ازش چیزی بخرم؟

  پاسخ

 5. سامان می‌گه:

  سلام آقا فرشاد .میخاستم بدونم اون ماده های طلایی که به شمشیر میمالیم و شمشیر قدرت برقی پیدا میکنه از کجا میشه گیر اورد؟

  پاسخ

 6. سامان می‌گه:

  ببخشید و DULL EMBER رو از کجا میشه پیدا کرد؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۰۶:


  جوابی رو که در کامنت بالا دادیم بخونید لطفا.

  پاسخ

 7. سامان می‌گه:

  ببخشید منظور از اون ماده ی طلایی GOLD PINE RESIN هستش

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۰۴:


  سلام. این ایتم رو بهتره از Head of Vengarl بخرید. یه فروشنده که فقط یه سر داره بین سنگ گیر کرده. در Shaded Wood در منطقه مه آلود اگر به سمت چپ حرکت کنید بهش میرسید یه همچین چیزیه
  https://www.dropbox.com/s/lwi09ku46wl9aic/Vengarl%20Head.jpg
  خیلی جالبه. سرش اینجاست، بعد بدن بدون سرش رو در بانفایر بعد رئیس Freja The Duke’s Dear عنکبوت بزرگ پیدا میکنید که سرگردان میچرخه این تصویر:
  https://www.dropbox.com/s/1flq4s9xw08svnk/Vengarl%20Body.png
  در ضمن وقتی با Vengarl صحبت کردید یه چند بار باهاش حرف بزنید دیالوگاش رو تموم کنید تا کلاه خودش رو که قوی هم هست واقعا بگیرید. (زره Vengarl قویترین ست زره ایه که من تو این بازی پیدا کردم. ضمنا با همه NPC ها همیشه زیاد حرف بزنید و دیالوگاشونو همرو بگیرید چون خیلیاشون یا آیتمی بهتون میدن یا میتونید اونوقت تو مبارزه رئیسا احضارشون کنید.)
  واقعا که این بازی چقدر نکته داره!

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۵۸:


  تصحیح میکنم. ست زره های قویتری از ست Vengarl تو این بازی پیدا کردیم. بخصوص زره رئیسا.

  پاسخ

 8. SAMAN می‌گه:

  BRANCH OF YORE رو از کجا گیر بیارم؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۴۴:


  آیتم محدودیه و در جاهای مختلفی پیدا میشه. Magerold of Lanafir فروشنده منطقه Iron Keep یه دونه میفروشه.

  پاسخ

 9. alira می‌گه:

  سلام.این مقاله ی زیبایی که نوشتید با عث شد به عنوانی که طرفدار ان نیستم علاقه مند شوم.همین الان رفتم خریدمش.به زودی منم به جمع دارکسولزی ها می پیوندم.راستی این مقاله ی قبلی ما چی شد؟(زود زود زود)

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۷:


  سلام. چشماتون زیبا میبینه.
  فقط مونده آقای کریمی منتشرش کنن.
  این روزا واقعا فرصت نمیکنن الان مقاله های دیگه ایم از خود ما تو نوبته مدتها که منتشر نشده. اگر امروز فرصت داشته باشن مطمئن باشید اولین چیزی که انجام بشه مطلب شما باشه.

  پاسخ

 10. alira می‌گه:

  سلام عیدتون مبارک.ببخشید که اینجا دربارش حرف می زنم اخه برای ایمیلم یه مشکلی پیش اومده به خاطر همین نمی تونستم بهتون ایمیل بزنم.اول اینکه من درک می کنم که اقای کریمی مشغله ی زیادی دارن و عجله ای هم برای پخش مطالبم ندارم.دوم اینکه پیش نمایش من از ویچر۳ همش بر اساس تریلری که در E32013 و صحبت های سازنده ی بازی در این زمینه بود ولی به هر حال اشتباه من بود که ذکر نکردم.اشکالات دیگش رو هم به خوبی خودتون ببخشید.حالا می تونین پخشش کنید یا یکی دیگه بنویسم؟سوم اینکه خواهش می کنم اون نقد متال گیر رو که به قول خودتون مال ۶ماه پیش بود نادیده بگیرید چون مناسب سایت به این خوبی نیست که مطلبی که مربوط به ۶ ماه پیش میشه رو در راس مطالبش بذاره.منظورم رو که می فهمید،فکر کنید یکی بیاد تو سایت و ببینه جدید ترین مطلب یک عنوان قدیمیه و فکر کنم دیگه به این سایتی که فکر می کنه قدیمیه سر نزنه!پس لطفا این مطلب و مطالب قبلش رو هم پخش نکنید چون قصد من از انتشار این مطالب فقط این بود که بفهمید من در چه سطحی هستم و سعی کنید اون نقدی رو که از تیف کرده بودم و براش زحمت زیادتری کشیده بودم پخش کنید.چهارم اینکه شاید عجیب باشه ولی من ۱۵ سال بیشتر ندارم و امسال تازه وارد دبیرستان می شوم.در اخر اگه به نظرتون من با توجه به سنم به درد این کار می خورم و می تونید به من اعتماد کنید ،منم وارد جمع صمیمی خودتون بکنید.فقط بگید باید چیکار کنم.یاحق

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۶:


  سلام… خب من الان ۲۰ سالمه، اگر از ۱۵ سالگی اطلاعات و سواد گیم شما رو داشتم و از اون موقع نویسنده گیم ایران می بودم، مطمئنا الان خیلی جلوتر بودم… خیلی جالبه که شخصی به سن و سال شما از گیم چنین سوادی رو داشته باشه و علی آقای ما وقتی ۲۰ سالش بشه و تجربه ۵ سال نویسندگی داشته باشه ببین اونوقت چه نویسنده قدری خواهد بود 😉
  فقط میمونه اون چراغ سبزا که من نگرفتم هنوز. قبلا هم بهتون گفتم که قلمتون خوبه (البته ایرادای کوچیک خودش رو داره که به سادگی قابل حله.) اما نویسنده دائم یعنی دائم. اگر واردش شدید مردونه باید پای کار وایسید (که البته وقت زیادیم نمیگیره و اون وقتیم که میگیره لذت خودش رو داره.) پس… با این موارد مشکلی ندارید؟ بقیش جای نگرانی نداره.

  پاسخ

  alira: پاسخ در تاريخ مرداد ۸ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵:


  اگر اینطوری باشه که شما میگید و نخوام چند ساعت در روز رو در سایت بگذرونم من مشکلی ندارم؟یه چیزدیگه،من نمی تونم مثل شما هر روز توی سایت مطلب بذارم.همونطور که می دونین برای اینکه یه بازی رو نقد کنم باید اول اون رو بخرم و تا تهش هم برم و این وقت می بره.یه مشکل دیگه که من دوست دارم در زمینه ی مدگذاری و تریلر و نوای بازی هم مطلب داشته باشم ولی نمی دونم چطور باید این ها رو توی سایتتون قرار بدم.مثلا همین اسکایریم که چندماه هست که مد جدیدی نداره.ولی در رابطه با چراغ ها به نظرم همشون سبزن.خب باید چیکار کنم؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۵۹:


  اجازه بدید ما کارای لازم رو انجام بدیم خبرتتون میکنیم.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۷ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۵۸:


  مطلب ویچر، نقد thief و این موارد رو هم بعد از این که این بحثمون به نتیجه رسید سرش بحث میکنیم.

  پاسخ

 11. soroush می‌گه:

  سلام عیدتون مبارک من این lost sinner رو چجوری بکشم؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۵۵:


  سلام ممنون و متقابلا.
  نکته مهم در مبارزه با Lost Sinner اینه که محیط تاریکه و چون شعاع دید کمه، در فاصله نمیتونید روش قفل کنید و اگر جادوگر باشید که کاملا مشکل ساز میشه. برای روشن کردن محیط اول باید رئیس Belfry Gargoyle رو در منطقه Belfry Luna (از دومین بانفایر Bastille از نردبان پایین برید و با یه Pharaos Lockstone راه رو باز کنید جلوتر از پله ها که بالا برید منطقه مه رو میبینید که به رئیس میرسه اما جلوش بسته است برای بازکردنش باید از نردبان بالا برید یه اهرم رو بکشید. برگردید پایین و وارد منطقه مه بشید و رئیس رو شکست بدید و کلید Bastille رو از روی یه جسد در همین منطقه پیدا می کنید. این کلید همه در های قفل Lost Bastille رو باز میکنه. از جمله اون دو در در دو سمت ورودی منطقه مبارزه Lost Sinner. با مشعل روغن های دو اتاق رو در اینجا مشتعل کنید تا منطقه مبارزه روشن بشه. البته این فرایند خودش پیچیده هستش و راحتم نیست اما تو مبارزه سعی کنید از حمله هاش با ملق زدن جاخالی بدید. کلا غیر از روشن کردن محیط استراتژی خاصی برای این رئیس وجود نداره حرکاتش رو شناسایی کنید و روش های مختلف رو امتحان کنید ببینید از کدوم نتیجه میگیرید.

  پاسخ

  soroush: پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۷:


  حرفی که میزنید درست ولی من این سنگایی که تو دیوار فرو میره رو ندارم و اون فروشنده هم دیگه آزین سنگایی نداره باید چیکار کنم؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۵:


  همونطور که گفتم این جریان روشن کردن اتاق خودش کار ساده ای نیست (بنده هیچوقت این کارو نکردم چون منطقه Belfry Luna دشمنایی داره که با توجه به این که شما اوایل بازی هستید اصلا کار ساده ای نیست شکست دادنشون.) من بودم ترجیح میدادم تو تاریکی باهاش مبارزه کنم ولی فاصله رو حفظ میکردم تا بتونم روش قفل کنم. اما اگر برای روشن کردن محیط مصرید و مشکلتون Pharros’ Lockstone هست درست قبل از آخرین دروازه منتهی به همین رئیس در آخرین درب سمت چپ این منطقه آبگیر یدونه وجود داره. جاهای دیگه ایم هست که میتونید این آیتم رو پیدا کنید اگر لازم باشه خدمتتون عرض میکنم.

  پاسخ

  soroush: پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۹:


  اگه میشه بگید چون من فک میکنم همه ی این سنگارو بر داشتم و استفاده کردم.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۷:


  یکی که کارتونو راه بندازه:
  در منطقه Majula درست وسطش یه امارتی هست که با کلید House Key باز میشه. این کلید رو در منطقه Forest of the Fallen Giants میشه بدست اورد. به این شکل که از بانفایر Cardinal Tower نردبان رو پایین رفته به جلو تو محوطه باز جایی که یه تنه درخت به عنوان پل استفاده میشد (که مه جلوش رو گرفته بود) حرکت کنید. از تنه بالا نرید در عوض به سمت راست حرکت کنید پایین بپرید از نردبان روبرو بالا برید و مسیر رو جلو برید بپرید روی ساختمان جلویی که یه کماندار ازش تیر میزنه و انتهای اینجا میرسه به یه غاری که یه تخت سنگ بزرگ میاد رد میشه وایسید تا رد بشه وگرنه کشته میشید. حالا این غار رو به بالا طی کنید به شخصی به نام Cale the Cartographer میرسید که باهاش زیاد صحبت کنید تا بالاخره کلید رو بهتون بده. با این کلید امارت Majula رو باز کرده در قسمت کتابخانه روی یه جسد یه Pharros’ Lockstone پیدا میکنید.

  پاسخ

  soroush: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۷:


  سلام مرسی از توضیحاتتون ولی من اینم گرفتمش.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۱۰:


  سلام. ای بابا! چطور ممکنه فکر نمیکنم تا این جا سه تا جا برای فرو کردن سه تا از این سنگ ها بوده باشه! خب آیا شما غیر از Forest of Fallen Giants تا Sinner’s Rise و مناطق مابینش جای دیگه ای هم رفتید؟ اگر پاسخ مثبته بگید کجاها تا جای چند تا از این سنگا توی مناطق دیگه بهتون معرفی کنیم یا دست کم لینک یه ویدئو از جاشون بهتون بدیم.

  Konigs-Tiger: پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۲۰:


  سلام سوال اول اینه که شما سبک مبارزتون چیه ؟ سوال دوم اینه که شما به اون مرحله از بازی رسیدین که باید ۴ روح اعظم بکشید که درب معبد زمستان باز بشه ؟ بهترین روش برای کشتن لاست سینر اینه که انسان باشی و تبدیل به خلع نشده باشی و بعد از یه فانتوم که قبل لاست سینر هست کمک بگیری دقیقا یادم نیست چون جلوتر از این قسمتم … نکته: اگر خلع باشی نمیتونی فانتوم احضار کنی ( فانتوم نقش دنبال کننده اسکایریم رو داره ) وارد که شدی با تیرکمون و جادو بهش تا جایی که میتونی خون کم کن و ازش دور شو بزار تمرکزش رو فانتوم باشه وقتی حواسش به اونه تو میتونی راحت میتونی بزنیش حالا تا جایی که به اون تاریکی که دوستمون گفت برنخوردم شما وقتی تیرکمون تو دست راستته با کلیک چپ میتونی هدف گیری کنی … من که کشتمش و اوایل بازی هم نکشتمش … جلوتر غورباقه آوازه خوان رُس آدم رو میکشه … موفق باشی

  پاسخ

  Konigs-Tiger: پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۲۳:


  فانتون حروف سفید رنگ حک شده روی زمین هستش

  پاسخ

 12. alira می‌گه:

  سلام.من این بازی رو نصب کردم ولی بعد از اینکه با اون جادوگرا حرف زدم و رفتم کنار یه شمشیر قرمز نشستم دیگه نمی دونم باید کجا برم.منظورم همون غارهایی که توشون دود هست.باید از کدمشون وارد بشم؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۹ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳:


  سلام. اون شمشیر قرمز رو بهش میگیم بانفایر. کاربردایی داره که مهمترینش استراحت (با استراحت دشمنای کشته شده دوبازه زنده میشن) و سفر سریع بین نقطه های مختلف هست. اینجایی که شما هستید Things Betwixt منطقه آموزشی هستش و اون مناطق مه آلود سه گانه رو تک تک برید و تابلو های بین مسیر رو هم بخونید تا با سیستم مبارزه بازی آشنا بشید. (۹۰ درصد مناطقی که مه جلوشون هست به منطقه مبارزه رئیس ختم میشن پس از این به بعد مراقب باشید) حالا همون مسیر اول رو تا ته برید میرسید به منطقه Majula اینجا در واقع مرکز اصلی بازی هست و همیشه در طول ماموریت برمیگردید به این نقطه و بانفایر Far Fire که در نزدیکی ساحل پیدا میکنید. حتما نظرات دیگه رو هم در مقاله های مختلف این بازی مرور کنید تا اطلاعات بیشتری بدست بیارید.

  پاسخ

 13. محمد علی می‌گه:

  این بازی زیبا ترین بازی ای هست که من بعد مدت ها انجام دادم
  کاری میکنه آدم با … شدن خودش کیف کنه
  خخخخخخخخخخخ
  پی نوشت: نظر ویرایش شد، لطفا کمال ادب رو در گیم ایران رعایت کنید. باتشکر.

  پاسخ

 14. alira می‌گه:

  مممنون از توضیحاتون.من به اون Majula رسیدم بعد همینطور راهمو ادامه دادم تا رسیدم به یه جایی که همه جاش یکی از این غول های سبزرنگ بود که با دو تا اتک کشته می شم.به نظرتون یه کم سیستم مبارزاتی بازی خسته کننده نیست؟نمی دونم چرا خیلی این بازی به دلم نمیشینه.بابا بی انصافیه که ما اول بازی انقدر از دشمنانمون کمتر باشیم.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۰۰:


  اگر فقط یک صفت در این بازی وجود داشته باشه، رعایت انصافه.
  توقع دارید یه غول شکم گنده پنج متری با اون هیکل نتونه با یک ضربه یه آدم ضعیف رو خورد کنه! نگران نباشید اون غول رو فعلا به حافظه بسپرید جاش رو. برید و لول بگیرید، پیشرفت کنید، قویتر بشید و بعد برگردید سراغش حسابی از خجالتش دربیاید در تمام نقش آفرینی هایی که تا حالا دیدم از دهه ۸۰ میلادی گرفته تا به امروز، (منظور نقش آفرینی خالص هست نه مثلا یه بازی hack & slash که المان های نقش آفرینی هم داشته باشه) دارک سولز حرفه ای ترین، پیچیده ترین و قویترین سیستم مبارزه رو داره. (اسکایریم که به گرد دارک سولز هم تو بخش مبارزه نمیرسه) تنوع اسلحه واقعا در این بازی مثال زدنیه. این یه hack & slash مثل خدای جنگ نیست که بگید وای چه فنون زیبایی! این یه نقش آفرینیه و استانداردای مبارزات در این ژانر همینه و ممکنه بعضیا خوششون نیاد.

  پاسخ

  alira: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰:


  بله شما کاملا درست میگین.مثل اینکه انتظاراتی که من از بازی دارم اصلا با خود بازی جور در نمیاد.بعد به نظرم یه کمی در حق اسکایریم بی انصافی کردید،اصلا هدف سازندگان بازی اسکایریم نشان دادن محیط بی پایان و بسیار وسیع در یک دنیای خیالی بود نه مبارزه.همانطور که هدف سازندگان دارکسولز نشان دادن درجه سختی بسیار بالا و البته نامعقول است.حالا بی خیال شما چرا دیگه برای اسکایریم مد نمی ذارید؟حیفه به خدا بازی به این قشنگی

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۵:


  والا نمیرسیم به اسکایریم مدای خوبیم دستم هست واسش ولی متاسفانه شما مد اسکایریم میزارید، پیج اون مد پر میشه از سوالاتی مثل اینکه چرا یبازیم هنگ میکنه؟ چرا کرش میکنه؟ و ما هر دفعه باید همون وضیحات همیشگی رو بدیم. دوستی در مقاله اخر دارک سولز در دو کامنت حدود ۱۵ تا ۲۰ تا سوال سنگین پرسیدن که هرکدومش رو اگر میخواستیم کامل جواب بدیم یک صفحه فضا احتیاج داشت!
  اما در مورد نظر شما به هیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــچ عنوان، سختی دارک سولز نامعقول نیست بلکه کاملا منطقیه، مبارزات هم بخشی از اسکایریم بوده و نمیشه قوی بودن داستان، گیم پلی اعتیادآور و گرافیک زیبا و هنری و فوق العاده لذت بخشش رو دلیلی برای این دونست که سیستم مبارزاتی ضعیف پیاده بشه (هوش مصنوعی رو هم در نظر بگیرید و مقایسه کنید.)
  البته بنده همیشه زمانی به خودم اجازه قضاوت میدم که نسبتا به بازی مسلط شده باشم و چم و خمش دستم باشه و با اطمینان میگم که دارک سولز هرگز نامعقول سخت نیست. اتفاقا از نظر منتقدین هم سختی معقول یکی از بزرگترین شاخصه های مثبت این بازی به حساب میاد.

  پاسخ

 15. alira می‌گه:

  راستی این درخواست ما چی شد؟بخش نویسنده ی مهمان هم نیست که لاقل تو این مدت ۲تا مطلب براتون بفرستم

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۲۴:


  همونطور که گفتم اجازه بدید تا ما کارتون رو بررسی کنیم. مهندس کریمی گفتن این چند روز سرشون شلوغه و برای نویسنده دائم گرفتن باید سر فرصت مفصل بحث و بررسی کرد.
  علی آقا واقعیت امر اینه که گیم ایران قبلا به خیلی از نویسنده ها اطمینان کرده، ولی بعد از یه مدت حالا به هر دلیلی گذاشتن و رفتن پس دیگه نمیشه خیلی راحت اعتماد کرد. من از شما حمایت میکنم و شما هم قول دادید با جدیت وارد کار بشید و انشاءلله آقای کریمی کمی مشغلشون کمتر بشه اولین بحث ما بحث نویسندگی شما خواهد بود. الانم بهتره روی مقاله ویچر شما کار کنم (واقعا این مقالتون خیلی کار داره و با اجازتون ویرایش اساسی می خواد.) تا فعلا اولین مطلبتون رو آماده انتشار کنیم بعدش شما یه نگاهی بهش بندازید و با اصل مقالتون مقایسه کنید تا ایراداتش دستتون بیاد.

  پاسخ

 16. alira می‌گه:

  خیلی متشکرم

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۲۶:


  خواهش میکنم.

  پاسخ

 17. salek می‌گه:

  سلام سیستم من اینه
  cpu 2.6دو هسته
  ram 2gb
  vga 2gb
  ویندورز من سون هستش میخواستم بدونم من میتونم بازی رو اجرا کنم

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸:


  سلام. بله راحت اجرا میشه.

  پاسخ

 18. alira می‌گه:

  سلام.تابستان داره تموم میشه.من می تونم چندتا مطلب از ایمیلم براتون بفرستم?

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۵۲:


  سلام. لطفا ایمیلتون رو چک کنید.

  پاسخ

 19. mohammad می‌گه:

  سلام ایه سوال داشتم می‌خواستم بدونم چجوری می‌تونم روح رئیس‌ها رو با وسیلشون عوض کنم?

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ شهریور ۳ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۰۶:


  سلام. لطفا به نکته شماره ۷ این مطلب مراجعه کنید و باز اگر سوالی بود درخدمتم.
  http://www.game-iran.com/technology/news-articles/articles/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-dark-souls-2.html

  پاسخ

 20. امیر می‌گه:

  من نه می تونم زرهم روعوض کنم نه شمشیر بگیرم لطفا اگه می دونید جواب بدید.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۴:


  متوجه نمیشم!

  پاسخ

 21. امیر می‌گه:

  یعنی توی وسایل شمشیر و سپر هست ولی هر کاری می کنم اونارو تو دستاش نمی گیره.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مهر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۹:


  با زدن Esc در بخش Equipment همه چیز رو میشه استفاده کرد. ردیف اول اسلحه، ردیف دوم سپر یا اسلحه، ردیف های بعدی آیتم ها، بالا سمت راست حلقه ها و گوشه پایین سمت راست تیرها رو میشه قرار داد. شاید شما از طریق Inventory وارد میشدید که نمیشده.

  پاسخ

 22. amir می‌گه:

  خیلی سخت بود ولی بالاخره تمومش کردم.
  می شه بگین چطور می شه این بازی را آنلاین بازی کرد؟

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مهر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۸:


  باید نسخه کرک نشده رو داشته باشید چون سرورها دست خود From Software هستش و نسخه های کرک شده از بازی آنلاین محرومن.

  پاسخ

 23. فرشید می‌گه:

  سلام آقای خرمی
  این بازی اون قدر سخته که اگه ۳ تا سرباز با هم باشن آدم میمیره
  البته من یکی از رئیسا رو کشتم همونی که رئیس اون غول گنده های آهنیه رنگشم قرمزه تقریبا
  آدم تو این بازی فقط باید حواسش به این باشه که نمیره و لذت زیادی از بازی نمیشه برد !

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۶:


  سلام.
  لذت اصلی به همین سختیشه و سختیش هم معقوله قلق کار دستتون بیاد حل میشه مشکل.
  مقاله “چند نکته برای آسان تر کردن Dark Souls 2” رو بخونید اونجا اطلاعات مفیدی هست.
  در ادامه راه های بهتری هم ارائه میدیم تا بازی ساده تر بشه.

  پاسخ

  فرشید: پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۱۰:


  سلام مجدد آقا فرشاد
  من Lost sinner و Rotten و اون عنکبوت بزرگ Duke fejula بود اسمش فکر کنم کشتم
  الآن غول دیگه ای هست که باید بکشم ؟

  پاسخ

 24. فرشید می‌گه:

  سلام آقای خرمی بالاخره این بازی نفس گیر رو تموم کردم

  پاسخ

 25. فرشید می‌گه:

  بازیش یه آشغال به تمام معنا بود از ۱۰ ، ۴ میدم بهش

  پاسخ

 26. mohamad می‌گه:

  سلام
  خدایی بازیش لنگه نداره من همه باس های بازیو با سه تا پتچش تموم کردم حالا میخوام برم NG+ بازی کنم اما به نظر من حالا حالا ها بازی رو دستش نمیاد

  پاسخ

 27. mohamad می‌گه:

  یه چیز دیگه اگه میشه داستان کامل این بازیو بزارین من هرچی متوجه میشم بازم جاهایه مبهم زیاد داره فهمیدن داستانش خودش یه بازیه دیگست 😀

  پاسخ

 28. کاوان می‌گه:

  من الان در معبد زمستانی رو باز کردم اقا رسیدیم به draglick castle اقا عجب جای خفنی تازه لولم ۷۴۴ است آخرین لول بازی اونقدر شمشیرم دارم که نگو حالا یه سوال چگونه باید آنلاین بشوم

  پاسخ

 29. پیام می‌گه:

  با سلام-وقتی میخوام برای جنگ با رییسا فانتوم احضار کنم نمیتونم-باید چکار کنم؟

  پاسخ


شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com