صفحه اصلي


امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » بازی های Pc » نقد و بررسي بازي هاي كامپيوتر » نقد و بررسی بازی watch dogs


نقد و بررسی بازی watch dogs

این بازی مانند خیلی از بازی های بزرگ دیگر زود تر از وقت موعد لیک شد و گیمر هارو تشنه لب سمت چشمه اش برد و طرفداران رو بسیار هیجان زده از اینکه با یک بازی فوق سوپر شاهکار روبرو خواهند شد، خرسند کرد. بازی شب پنجشنبه برای دانلود در تعداد زیادی از سایت ها های خارجی منتشر شد و از روز شنبه در تمامی فروشگاه ها و سایت های ایرانی در دسترس بود. سیل عظیمی از گیمر ها به سوی فروشگاه ها سرازیر شدند و این بازی را حتی با قیمت گزاف خریداری کردند من خودم دوستان و آشنایانی دارم که نسخه ی ارجینال آن خریداری کردند و منتظر این که چه در انتظارشان خواهد بود نشستند و این بازی را انجام دادند.

 

معمولا هر شرکت بازی سازی قبل از انتشار بازی اصلی ذهن و تفکر گیمر ها را با وعد وعید های گنده و بزرگ پر می کنند. اگر قبل از انجام این بازی فن و طرفدار GTA بوده اید این بازی برای شما زهرمار خواهد بود و اگر جزو طرفداران این سری بوده اید ممکن است که از آن ناامید شده باشید ولی واقعا این بازی چگونه بوده است؟

 

جذاب و پرهیجان

من به شخصه می گویم که داستان بازی آنطوری که فکر می کردم نبود و انتظارات بیشتر از آن داشتم و کمی کلیشه ای به نظر می رسد و این چیزی است که در بیشتر فیلم ها و بازی ها می بینیم. داستان بازی درمورد فردی داغ دیده است به نام Aiden Pearce است که در یک اتفاق یا بهتر بگم سوء قصد خواهر زاده خود Lina Pearce  را از دست می دهد و این دلیلی می شود بر این اتفاقات در آینده و طبق معمول انتقام که در بیشتر بازی ها دیده میشود که گاه موفق و گاه ناموفق می باشد ولی واچ داگز نوعی دیگر از انتقام است که نمی گذارد از بازی خسته شویم و با اتفاقات درگیر کننده و غیر منتظره خود ما را از فکر کلیشه ای بودنش دور خواهد کرد.

 

ایدن یک هکر حرفه ای یا بهتر بگویم فوق حرفه ای است که می تواند کنترل یک شهر را به طور موقت به دست آورد که ممکن است کمی هم تخیلی باشد که به این راحتی یک شهر را با تلفن همراه خود کنترل می کند و به اطلاعات خصوصی تک تک افراد جامعه دسترسی داشته باشد، البته باید بگویم شرکت های امنیتی و اطلاعای زیادی مانند CTOS  وجود دارند که افراد جامعه را زیر نظر دارند ولی در این بازی کنترل آن قدر زیاد است که حتی یک پلیس هم در خیابان ها دیده نمی شود. ایدن یک منتقم است و چیزی که او را باورپذیر میکند عادی بودن اوست. او یک قهرمان مارول یا دی سی نیست که برود و بایک ضربه کار همه ی خلاف کاران را تمام کند بلکه عادی است، خانواده اش را دوست دارد و به آنها اهمیت می دهد و عشق می ورزد و هر کسی که مزاحم خانواده ی او شود به حسابش رسیدگی می شود حتی اگر دوست او باشد مانند مرحله ی اول بازی. شیوه ی انتقام گیری او با شیوه های دیگر تفاوت دارد و همین باعث می شود که ما به ادامه ی این بازی امیدوار شویم. در این بازی مانند دیگر بازی ها مانند GTA و Saints Row  دیگرا با چوب و چماق و اسلحه و فشنگ و تیز به سمت هدف حرکت نمی کنیم و با اسلحه ای جدید به نام هک کردن به پیش خواهیم رفت و لی چه گونه می توان همه چیز را هک کرد.

 

Central Operation System  یا خلاصه CTOS سیستم مرکزی است که مو به مو زندگی مردم را می داند و تحت نظر دارد و تمام وسایل االکترونیکی شهر را در اختیار و سلطه خود دارد و هدف از اختراع آن دستگیری افراد مجرم و یا به طور ساده تر جلوگیری از جرم و جنایت است که این اتفاق با کنترل زندگی مردم در تمام شهر امکان پذیر است و این به خاطر دوربین های زیادی است که در تمامی نقاط شهر جاگذاری شده است (و خدا می داند چند تاست)

 

داستان واچ داگز پراز درگیری با تبهکاران بزرگ و کوچک است که ما در پی از بین بردن آن ها هستیم و همینطور نیم نگاهی به به هدف خود داریم که چگونه از مخمصه بزرگ و چالش درونی خودمان و چالش های بیرونی محیطی که در آن زندگی می کنیم بیرون بیاییم چالش هایی مانند گذشت از خطای یک دوست!

 

شخصیت های این بازی در روند داستان معرفی می شوند:

کلارا دوست شماست که هکری حرفه ای مانند ایدن است که در روند داستان به شما کمک می کند ولی در ادامه مشکلاتی برایش پیش می آید که در نهایت به مرگ او منجر می شود(حیفش دختر خوبی بودJ)

 


 

تی بون یکی از دوستان دیگر شماست که او هم هکری خبره است و خود او بوده که CTOS را ساخته است و در داستان تاثیر بسزایی دارد

 

 

جوردی چین یک دلال موفق است که هر کاری برایتان انجام می دهد و در قبال آن کار پول می گیرد و اولین شخصیتی است که با آن روبرو می شویم

 

 

گیم پلی

گیم پلی بازی به طور وحشتناکی به هک وابسته است به طوری که اگر حتی یک لحظه قدرت هک را نداشته باشید ناتوان می شوید چون اگر بخواهید به سلاح های خود بازی که چندان هم متنوع نیسند بازی را نمی توانید ادامه دهید. شما باید سیستم مرکزی که در هر قسمت از شهر متراکم هستند را هک کنید که از آنها به شدت محافظت می شود و هک آنها کار ساده ای نیست و جزو مراحل اصلی بازی به شمار می رود. شما می توانید چراغ های راهنمایی، دوربین ها، حساب های بانکی مردم و بسیاری دیگر را با یک تلفن همراه هوشمند یا بهتر بگم فوق هوشمند هک کنید. البته تمام مهارت های هک در همان ابتدا در اختیار شما نیست و شما باید در طول بازی کار های خاصی را انجام دهید تا بتوانید از آن مهارت ها استفاده کنید مثلا در مورد سلاح ها شما می توانید مستقیماً آنها را از گان شاپ ها بخرید و یا می توانید با انجام مأموریت های نه چندان سخت آن ها را به دست آورید بستگی به شما دارد که دلتان می خواهد بازی را لفت دهید یا سری جمعش کنید. از جمله مهارت هایی که می توانید داشته باشید کنترل سیستم گاز است که در روند بازی بسیار زیاد به دردتان می خورد. در این بازی علاوه بر مهارت های هک می توانید مهارت های خود را در رانندگی و تیراندازی و کرفت ابزار مورد نیاز خود بالا ببرید. از دیگر امکانات بازی این است که شما می توانید مشخصات افراد جامعه را بدانید و حساب بانک آن هارا خالی کنید، به مکالمات آنها گوش دهید و بسیاری امکانات دیگر. سیستم درگیری به طور کلی خوب و هیجان انگیز است که از تعقیب و گریزهای خیابانی که از بخش های ضعیف کار شده است تا درگیری های مستقیم که با اسلحه های مختلف لذت کشتن را به انسان می دهد، دیگر بخش اضافه شده به درگیری ها قابلیت صحنه آهسته و یا Focus  است که از بازی مکس پین الگو برداری شده است که البته در بازی ماتریکس این قابلیت وجود دارد و مخصوص هک سریع است.

 

 

ماجرای های فرعی بازی زیاد هستند ولی به مرور زمان خسته کننده می شوند. شما می توانید به محل وقوع جرایم بروید و با چوب و چماق و قانون خود مجرم را به سزای عمل خودش برسانید و یا می توانید او را بکشید که در بین مردم جلوه ی خوبی ندارد و یا گنگستر ها را بکشید و هکر های مزاحم را از سر راه بردارید که در نوع خود جاب است. مراحل اصلی بازی نیز از چند المان ساده تشکلی شده است: نفوذ به محل های درگیری  و هک وسیله یا شخص مورد نظرتان که شما می توانید از راه های مختلف به این هدف برسید، می توانید با استفاده از سیستم مخفی کاری این کار را انجام دهید که چنگی به دل نمی زند و از دیگر محصولات یوبی مانند اسپلینتر سل کپی برداری شده است (هر موقع که داشتم مخفی کاری می کردم یاد بلک لیست می افتادم چون واقعا حرکت هاش شبیه حرکت های سم می باشد) و یا می توانید از درگیری مستقیم استفاده کنید که کار را سخت می کند. تعقیب و گریز های خیابانی بسیار جذاب است و شما می توانید مانند سری اساسین کرید از حرکت های پارکور مانند از در و دیوار بالا بروید. سیستم رانندگی و تصادفات هم که اصلا خوب نیست و باگ های زیادی دارد مثلا وقتی با سرعت زیاد به یک ماشین برخورد می کنید ماشین مقابل ممکن است منفجر شود ولی ماشین شما خش هم بر نمی دارد. در اولین تریلر از این بازی نشان داده شده بود که وقتی شما با یک ماشین برخورد می کنید مردم برای کمک به افراد مجروح جلو می آیند ولی حال می بینیم که محل سگ هم به آدم نمی دهند و یا فرار میکنند و یا مثل مجسمه می ایسند و نگاه می کنند و یا نسبت به بوق زدن اصلا واکنشی نشان نمی دهند شما حتی اگر بوق ماشین خود را ۱ ساعت هم نگه دارید طرف یه نگاه به عقبش نمی اندازد که ببیند که چه خبر است و بسیاری مشکلات دیگر در این زمینه. با هک همه چیز آسان است با یک کلیک می تواند فردی را بکشید و یا سر کارش بگذارید تا بتوانید در حالی که مشغول است یا کارش را بسازید و یا از محدوده ی دید او خارج شوید.

 

 

گرافیک

یکی از بخش های بسیار خوب بازی بخش گرافیک است جزئیات و جلوه های گرافیکی در این بازی بسیار زبیا و چشم نواز هستند، نورپردازی بسیار زیبا می باشد و این بازی در گرافیک نقص و مشکلی به جز فیزیک نچندان جاب ندارد. البته اگر با کنسول ها نسل هفتمی این بازی را انجام دهید گرافیک زیبای آن را چندان احساس نخواهید کرد ولی در کنسول های نسل هشتمی و PC با سیستم با کیفیت می توانید تجربه ای باور نکردنی داشته باشید . سایه ها بیشتر مواقع لبه لبه نیستند و در هر موقع تغییری در آن مشاهده میشود. لگ و افت فریم مشکل عدیده بازی است که در بعضی اوقات مشاهده می شود و فیزیک بازی با خصوص در مورد برخود ماشین ها و انفجار ها اصلا خوب نیست و یوبی باید در مورد فیزیک خود تجدید نظر کند در برخورد ماشین ها اصلا شاهد یک برخورد واقعی نیستیم  و انگار ماشین های دیگر وزن زیادی ندارند که واقعا قسمت رانندگی را مشکل کرده است. موتور گرافیکی این بازی Distruped معرفی شده است و موتوری با طرفیت های بالاست که همچنین گرافیک با عظمتی خروجی آن بوده است ولی هنوز می توان گرافیک را بهبود بخشید و جای کار و تغییرات بسیاری دارد. شهر واچ داگز (شیکاگو) از پویای خوبی برخوردار است و گاهی اوقات ما شهاد گرافیکی شگفت انگیز در بعضی ساختما ها و  دیگر نقاط شهر می شویم و در انیمیشن های افراد مواجه با مشکلات مختلف هستیم که باعث سنگینی کار گرافیک می شود و پردازش را گاهی اوقات با تاخیر مواجه می سازد.

 

صداگزاری

صدا گزاری در این بازی بدون شک بدون نقص کار شده و افراد کار کشته ای چون نوم جنکینز صدا گذار ایدن استفاده شده که حس غم انگیزو زیبایی به بازی می دهد و با دیالوگ های بیاد ماندی و تاثیر گذار زیادی در این قسمت همراه هستیم که حس زیبایی به مخاطب القا می کند و به شخصه از صداگزاری این بازی لذت بسیار زیادی بردم ولی موسیقی بازی مانند صدا گزاری عالی نیست ولی می توانست عالی باشد ولی می توان گفت که موسیقی این بازی متوسط کمی مایل به پایین می باشد فقط کمی ولی پس از یک مدتی خسته کننده میشود ولی مشکل این بازی حسی است که صداگذاری و مسیقی به شهر نمی دهد و پویایی و تکاپوی شهر را به خوبی نشان نمی دهد و گاهی اوقات ما صدای پای ایدن را می شنویم ولی از محیط اطراف و اتفاقات درون آن بی خبریم و هیچ صدایی به گوشمان نمی سد که ببینیم در این شهر چه خبر است. به طور کلی موسیقی می توانست بهتر کار شود و ارزش این بازی را بسیار بالا ببرد ولی با همین حال احوالات کار برایان ریتزل و پیتر کانلی قابل تقدیر و تشکر است.

 

 

واچ داگز عنوانی بزرگ با مشکلات کوچک

بازی واچ داگز عنوانی بود که می توانست بهتر ظاهر شود و خودی نشان دهد ولی با مشکلات کوچکش و انتظاراتی که شرکت سازنده در ذهن طرفداران ایجاد کرده بود که نتیجه ی سیاست های بد یوبی سافت در قبال بازیهایش در چشم بسیاری از گیمر ها خوب ظاهر نشد. خیلی ها قبل از عرضه این بازی انتظار یک فراشاهکار کهکشانی در صنعت بازی سازی دار داشتند ولی عنوانی بازرگ با مشکلاتی کوچک که همین مشکلات کوچک در چشم ما بزرگ جلوه شد و باعث شد ما بدبینانه به این بازی نگاه کنیم و همینطور با مقایسه های غیر واقعی با عنوان gta که پنجمین نسخه آن منتشر شده است آن را فاجعه بدانیم ولی انقدر هم بدنیست که فاجع نامدیه شود

 


 

نظر شما چیست؟

watch dogs


سازنده: Ubisoft Montreal
ناشر: Ubisoft
سبك بازي: Action/Shooter/Third-Person/Modern
پلت فرم ها: PC ,Xbox 360 ,PS3, PS4, Xbox one
90%

داستان سرايي

90%

موسیقی و صداگذاری

90%

گرافیک و جلوه های بصری

85%

گیم پلی و روند بازی

امتياز گيم ايران
8.8
امتياز جهاني
9
ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 34

نوشته شده توسط : « »

علاقه بسیار شدید به اسکایریم دارم و به خاطر اون با این سایت آشنا شدم، به بازی های نقش آفرینی و شوتر اول شخص و بازی های مخفی کاری علاقه زیادی دارم. از بچگی درس خون بودم و هستم و خواهم بود(سال سوم درس می خونم رشته ریاضی و دارم خودمو واسه کنکور آماده می کنم) و معتقدم تو همه چیز باید تعادل برقرار باشه یعنی هر چیزی وقت خودشو داره درس وقت خودشو و بازی و کامپیوتر و کار های مهم دیگه وقت خودشو.

عضويت در خبرنامه سايت

 ۴۰ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. فرشاد خرمی می‌گه:

  خسته نباشی مهدی جان. بسیار خوب و مفصل و مهمتر از همه چیز: منصفانه و به دور از تعصب.

  پاسخ

 2. almasgame.com می‌گه:

  بازی خیلی خوبی هست من چند بار تمومش کردم
  بزرگ ترین مشکل این بازی و بیشتر بازیای یوبی سافت این هست که قطعه های موسیقی زیادی توی مراحل استفاده نمیشه و این کلی از جذابیت بازی کم میکنه فقط توی مرحله ای که میخوایم محله T-bone رو نابود کنیم یه قطعه موسیقی خوب استفاده شده بود !
  مشکل دیگه ای که داشت این بود که برای اینکه بازی روی سیستم های پایین تر بالا بیاد خیلی از جزئیات بازی رو حذف کرده بودن
  گیم پلی قشنگی داره با این که توی سبک انتقام هست و توی تمام مراحل فقط باید یک یا چند نفر رو بکشید بخاطر طراحی های خوب مراحل به هیچ وجه خسته کننده نمیشه
  صدا گزاری شخصیت های بازی خیلی عالی هست مخصوصا شخصیت اصلی بازی aiden pearce
  یکی از دلایلی که این بازی بد جلوه داده شد مقایسه بازی توسط خود یوبی سافت با gta بود این دو عنوان تنها شباهتی که دارن اینه که جفتشون توی سبک open world هستن با این کار طرفدار های راک استار شایعات زیادی به وجود آوردن یکیشون این بود که گفته بودن با گرافیک تایتان بلک بازی روی گرافیک الترا لگ و افت فریم داره و در هنگام رانندگی شدیدتر هم میشه ! در صورتی من خودم نسخه deluxe edition این بازی رو با گرافیک gtx 760 روی گرافیک الترا بدون هیچ لگ و افت فریمی بازی کردم البته چون حداکثر سیستم مورد نیاز gtx 770 بود اندازه صفحه رو روی ۱۶۰۰ در ۱۲۰۰ گذاشتم.
  شیکاگو رو به خوبی باز سازی کرده بودن و با مینی گیم هایی که توی بازی گذاشته بودن میشد بعد از اتمام بازی باز هم سرگرم شد
  در کل این بازی نوآوری هایی داره که بازی رو قشنگ و خاص میکنه
  امیدوارم نسخه دوم این بازی هم خوب باشه
  در ضمن ممنون بابت نقد خوبتون :)

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶:


  در مورد اینکه گفتین این بازی رو بدون لگ بازی می کنین باید بگم یا دارین خالی می بندین یا فکر می کنین اینطوریه من خودم الان تایتان دارم و روی آلترا بازی میکنم ولی امکان نداره افت فریم و لگ گاهی اوقات نداشته باشم. طبق گفته های خریداران بازی در فروم اصلی واچ داگز هیچ کسی روی این کره خاکی نیست که افت فریم و لگ نداشته باشه
  بابت نظرتونم ممنون

  پاسخ

  پدرام: پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۴۶:


  نسخه ی gold هنوز نیومده؟؟شاید ایشون نسخه ی gold رو داشته باشن؟؟؟؟
  چون یوبیسافت عادت داره نمیدونم شاید از موتور یا حجم عظیم اعطلاعات گرافیکی و برخی جانک ها؟؟؟
  ولی یه هر حال خیلی ممنون خیلی وقت بود که دنبال یه نقد کامل می گشتم.

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۲:


  نمی دونم ولی اگه خبری شد در اسرع وقت تو سایت قرار داده میشه.

  پاسخ

  almasgame.com: پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۴۳:


  ببخشید یه اشتباه کوچیک شد گرافیک هارو اشتباهی نوشتم گرافیک من ۷۷۰ هست و بازی ۷۸۰ میخواد
  ولی شاید هر نسخه یه جور هست من از کرک ریلودد استفاده کردم و نسخه بازی deluxe edition هست بدون لگ و افت فریم بازی کردم
  شاید بخاطر اینه که سیستم رو تازه گرفتم و روی ویندوز برنامه و بازی های زیادی نصب نیست
  فقط من نیستم که تونستم بدون لگ بازی کنم خیلی ها هم این مشکل رو نداشتن ولی بعضی ها هم گفتن مشکل داره

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۸:


  عموما این مشکل با نصب آپدیت کارت گرافیک حل میشه ولی گاهی اوقات شاهد لگ و کرش در بازی هستیم که این دو مورد در همه ی بازی ها ممکنه اتفاق بیفته

  پاسخ

  ali: پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۲:


  داداشم titan همچینم قوی نیست من ۲تا ۹۸۰ دارم بدونه لگ بازی میکنم عجب حرفی میزنی!!!

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ دی ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۸:


  دوست عزیز تو این بازی حتی اگه ابر کامپیوتر هم بیاری با مشکل لگ تو بعضی جاها مواجه می شی که خیلی کمه
  مشکلات فنی هم که تو این بازی فراوونه

  پاسخ

  BLACK EVIL: پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۲:


  خود من این بازی رو روی چندتا کارت گرافیک نصب کردم که الان براتون میگم:(رم همشون بالای ۶ گیگابایت و حداقل cpuشونم i3 بود!)
  ۱-کارت گرافیک ۹۶۰۰ که روی normal گذاشتم که اجرا شد ولی توی قسمت هایی که تنش زیاد بود بازی به مشکل میخورد
  ۲- از ۵۴۵۰ (amd) استفاده کردم که روی normal خوب جواب داد ولی کلا روی high هنگ بود!
  ۳- روی یه تایتان (مال دوستم بود که فکر میکنم ۷۸۰ بود) که روی very high گذاشتیم و واقعا خوب جواب داد.
  ۴-روی ۶۳۵ نصب کردم و روی high گذاشتم که خوب جواب داد.
  .
  ولی همه ی اینایی که گفتم جواب دادن همشون هم لگ دارن بعضی اوقات(نه همیشه) و بعضی اوقات افت فرم به شدت برام محسوس بود بخضوض زمان هایی که ایدن داخل آب بود و لباسش خیس میشد!

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۰۴:


  همانطور که گفتم این بازی روی تایتان هم با لگ اون هم گاهی اوقات اجرا میشه که نشان از قدرتمند بودن این بازی تو گرافیک است ولی اگر این بازی رو از جنبه های دیگه هم عالی کار می کردن خیلی عالی میشد حتی اگه ۲ سال دیگه هم تاخیر پیدا می کرد

  پاسخ

  BLACK EVIL: پاسخ در تاريخ تیر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴:


  بله ، کاملا درسته ، انگار بر خلاف پول زیادی که بابت این سخت افزار ها میدیم ، باز هم نمیتونیم نهایت استفاده رو ببریم!
  کاریش هم نمیشه کرد متاسفانه!

  پاسخ

 3. redwolf می‌گه:

  با تشکر از گیم ایران
  لگو که low هم داره . ولی در یک جمله : معرکست .

  پاسخ

 4. arash می‌گه:

  با سلام
  بازی واقعا عالی هستش و من هم یه بار تمومش کردم فقط می خواستم بدونم بازی شما هم تو قسمت رانندگی خیلی سخته ؟ یعنی گاز خیلی سریع تا آخر پر میشه و این که فرمونش خیلی تیزه ؟!

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۱:


  همونطور که توی نقد گفته شده رانندگی تو این بازی خیلی بد کار شده و خیلی اسمارت نیست

  پاسخ

  BLACK EVIL: پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۴۸:


  دوست عزیز،متاسفانه بر خلاف گرافیک و تنوع زیاد وسایل نقلیه که میشه گفت فوق العاده اند،میشه گفت واقعا بر روی کنترل و هندل کردن خودر وقت زیادی نذاشتن برخلاف اینکه وقتی ما میتونیم پای فرمون هک کنیم و باید کنترل کامل روی خودرو داشته باشیم!
  این یکی از کوچکترین ایرادات این بازی هستش که قابل تحمله.

  البته باید به این موضوع توجه کنین که سیستم شما توانایی سطح گرافیکی ای که بازی رو رووش تنظیم کردیم و داره یا خیر؟!؟

  پاسخ

 5. BLACK EVIL می‌گه:

  آقای دهقان مرسی از نقد کاملتون
  کاملا حرفاتون رو تایید میکنم، متاسشفانه انتظاری که از بازی میرفت اینجوری نبود،خود من این انتظار رو داشتم که این بازی میتونه انقلابی بزرگ در این ژانر داشته باشه و میتونه به خودیه خود ضربه ای بزرگ به شرکت ROCKSTAR بزنه و همینطور در این بازی به علت امکانات فراوان( که فکر کنم خوش خیال بودم!) و نقشه ی بزرگش برای ما ذره ای آرامش نمیزاره ولی همه ی اینا بعد از بازی کردن جوری توی ذهنم تداعی شد که همه ی این ها سراب یا خیال بیهوده بوده!
  بعد از اینکه در جریان بازی چندتا آپدیت معمولی برای گوشیتون آپدیت میکنید و چند مرحله انجام میدین احساس نمیکنین که یک بازی OPENWORLD رو دارین بازی میکنین و فقط احساس میکید بازی ای مثل SAINT ROW و بلکه بازی ای با قابلیت و داستان ضعیف تری رو RUNکردید و انگار نه انگار که این همون بازی ای بود که ماهها انتظار میکشیدین که شرکت UBISOFT اونو عرضه کنه!
  بعضی اوقات آدم احساس میکنه که فقط آدم یه بازی ای رو اجراکرده که برای گشتن توو شهر اونم با ماشین هایی که وقتی کنترلشون میکنید انگار سوار SNOWMOBIL شده اید (که البته این رو هم بگم کنترل ماشین در حالت دوربین داخل ماشین خیلی بهتر از فضای بیرون ماشینه که نمیدونم دست فرمونمون بده یا اینکه بخاطر اینکه داخل ماشین به نظر مقدار حجم قابل نمایش کمتره،سرعت کنترل بالاتر میره!) که انگار به جای جاده روی برف یا یخ حرکت میکنید و کنترل فرمونتون رو دستتون نیست!
  شرکت UBISOFT جوری توی تریلر هاش از این بازی نمایش داد که هرکی به این بازی نگاه میکرد فکر میکرد این بازی حالت GOD MODE داره و کنترل و امکانات بی نظیری ر اختیارشون درحالیکه بعد از دو ساعت بازی کردن فرد به خوش میگه:(اینهمه ازش تعریف کردم و منتظرش بودم ولی الان حال ندارم بازی کنم!) و در کل از بازی نا امید میشه و با وجود اینکه این بازی ساخت فوق العاده ای داشته رو یه بازیه خسته کننده تلقی میکنه و دوست نداره دیگه این بازی رو به دوستانش معرفی یا پیشنهاد کنه برخلاف قبل از زمان انتشار از این بازی به عنوان یه اسطوره در این نوع سبک یاد میکرد!
  ولی از تمام باگ ها و خسته کنندگی و بقیه چیز ها بگذریم نمیتونیم از گستردگی و تنوع مدل های سلاح و خودرو و ساختمان ها و فضا های طبیعی بگذریم (بر خلاف قایق!) که وجود این عوامل به اندازه ی کافی باعث لذت بردن از بازی میشه!
  داستان بازی با وجود ماموریت های فرعی ، سیر خطی ای داره که آدم به خودش میگه: الان این با ماموریت اصلی مثلا چقدر فرق کرد؟ اینم مثل همون باعث میشه آدم خمیازه بکشه!
  مرگ کلارا یکی از بدترین حوادث در طول بازی میتونه باشه ولی از تمام اینها بگذریم بر خلاف رواج فرهنگ بدی که ROCKSTAR درباره ی افرادی معمولی در حال تردد در خیابان که میتونستین اون ها رو بدون هیچ دغدغه ای زیر بگیریرن ، اینبار UBISOFT کاری کرد که وقتی توو خیابان عبور میکنیم حواسمون به عابر های پیاده هم باشه و اگه اونا رو زخمی یا باعث کشته شدنشون بشین عذاب وجدان بگیریم درست مثل خود بازی ASSASINS که اگر یک فرد عادی رو میکشتیم بازی شما رو متهم میکنه!
  در جریان بازی بارها بار ها احساس میشه که انگار خود بازی اساسینس رو داریم اجرا میکنیم، برای مثال وقتی به سیستم های مرکزی هر منطقه (CTOS) دسترسی پیدا میکنیم و هکشون میکنیم و قسمت قابل دسترس هر منطقه که CTOS اون رو کنترل میکنه و بعدش اون قسمت از شهر را نمایش میده درست مثل بازی اساسین میمونه که وقتی به بالای یک منطقه (مثلا کلیسا) میرفیم و از EAGLE VISION استفاده میکردیم قسمتی از شهر که مشرف به اون منطقه بود رو برای ما باز (قابل استفده و نمایش) میکرد.
  در کل نمیشه از این بازی بد گفت چون این بازی اولین بازی ای بود که به ما امکان دسترسی به دوربین های مدار بسته، حساب بانکی مردم، هک ATM و … داد!
  دوست داشتم بیشتر از این در مورد این بازی بحث کنم و دوست داشتم در مورد این بازی تبادل نظر کن (ولی بخدا کار دارم! (-: )
  .
  سر آخر از آقای دهقان و همینطور سایت گیم ایران (که من ارادت خاصی به خود سایت و نویسنده های زحمت کشش دارم) تشکر میکنم.

  پاسخ

  پویا: پاسخ در تاريخ تیر ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۰۱:


  البته رانندگیش اونجوری که گفتی بد نبود درسته با بقیه بازی ها فرق داشت اما بعد یه مدت بهش عادت میکنی که البته بازم نمیشه مثل بقیه بازی ها راحت رانندگی کرد.
  راستی کسی میدونه چجوری میشه تو واچ داگز محبوبیت رو بین مردم زیاد کرد؟

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۰۹:


  رانندگی توی این بازی واقعا بد کار شده به طوری که شما حتی اگه حرفه ای ترین راننده مثلا تو یه بازی مثل gta باشین نمی تونین تو این بازی درست بازی کنین
  جلوی جنایت هارو بگیرید و یا وقتی تو ماموریت های کمین برای جنایتکار ها هستین مردم رو نجات بدین محبوبیتتون میره بالا

  پاسخ

  BLACK EVIL: پاسخ در تاريخ تیر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹:


  کاملا درسته،نمیشه گفت رانندگی کردن با وسایل نقلیه توی watch dog سخته،اگر بازیه DRIVER SANFRANSISCO رو تجربه کرده باشین خواهین دید که شرکت UBISOFT این بازی رو مثل DRIVER ساخته(البته بیشتر داخل قسمت دوربین داخل بازی که رسما خودم هم وقتی ازش استفاده میکردم هیچ مشکلی با رانندگی کردن نداشتم چون واقعا برام لذت بخش بود که روی جاده سر بخورم!مشکل اصلیه همه بیشتر با دوربین خارج خودروست که کار رو براشون سخت کرده!)

  برای بالا بردن محبوبیت (crime detection) باید از ماموریت هایی که در حین بازی به شما در گوشه ی سمت تصویر (یه صفحه آبی باز میشه که با زدن دکمه ی X بهتون مسیرتون مشخص میشه) استفاده کنید.
  معمولا با دیدن نقشه هم میتونین به راحتی بهشون دسترسی پیدا کنید، اون ها به شکل یه منطقه ی هاشور خرده به رنگ آبی هستن که یه مثلث که سرش به سمت پایین هست وسطش قرار داره.

  پاسخ

  arash: پاسخ در تاريخ تیر ۳۱ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۸:


  البته میشه گفت ubisoft تقریبا ۹۰ درصد بازی هاش رو طوری میسازه که باید برای جزئیات بیشتر نقشه مثل assassin’s creed یا farcry باید بالای یک برجی بریم تا از اون بالا یک مقداری از نقشه را آنلاک کنیم حالا در watch dogs بجای برج باید CTOS Control Center رو هک کنیم D:

  پاسخ

  BLACK EVIL: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۷:


  بله، کاملا درسته، هر شرکت برای بازی های خودش یک یا چند ویزگی خاص قرار میده که از شرکت های دیگه (که سبک های شبیه هم دارن) متمایز بشن.

  پاسخ

 6. superking می‌گه:

  با این که سیستم من بالا هست ولی دقیقا شبیه اینی که توی عکسه هست نشده چرا

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۹:


  کیفیت بازی رو بزارین روی ultra و با یک مد که یادم نیست چیه می تونین گرافیکو بیشتر کنین (البته خودم امتحان نکردم فقط شنیدم)

  پاسخ

 7. superking می‌گه:

  توی این بازی خیلی زیاد تبلیغ نماد های فراماسونری میشه از روی لباس این پسره و اون دختره که اخر بازی کشته میشه و جند تا از شخصیتهای دیگه ازی پیدا هست هر کی بازی کرده باشه و در جریان بازی باشه میفهمه چی میگم والا

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۱:


  شما یه بازی بگو که یه علامت فراموسون یا اسرائیل یا هر چرت و پرت دیگه توش نباشه. کلا یوبی سافت به فراماسون خیلی علاقه داره توی هیچ کدوم از بازیاش امکان نداره که یه سری علامت نباشه. علامت بازی واچ داگزهم همون علامت اسرائیله

  پاسخ

  BLACK EVIL: پاسخ در تاريخ تیر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۰:


  از علامت بز استفاده شده که نماد فراماسونریه!
  همانطور که جناب آقای دهقان گفتن، یوبی سافت کارش تبلیغ اینجور چیزاست!

  پاسخ

  arash: پاسخ در تاريخ تیر ۳۱ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۱:


  اگه بازی AC Brotherhood رو بازی کرده باشین آخرش که می خواد اون دختره رو بکشه ( منظورم desmond هستش که می خواد همون دختره که فراریش داده رو بکشه) همــــــــــــــــه ی علامت های فراماسونری رو نشون میده !

  پاسخ

  BLACK EVIL: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۲:


  توی بازی های سری AC تمام از اینجور نماد استفاده شده
  برای مثال حتی داخل یکی از قسمت ها که توی ترکیه بود و با اینکه (فکر میکنم) اون زمان دین مردم اسلام بوده هم استفاده کرده!
  به این نکته توجه کنید که ابدای فراماسونری توسط خود شخص جورج واشنگتن بوده!این در حالیکه داخل AC3 خود جورج واشنگتن حضور داشته و توی این بازی ازش به بزرگی یاد میکنن که این خودش بیانگر همه چیزه که هدف ubisoft چی هست.

  پاسخ

 8. پویا می‌گه:

  نقد گر چه کم بود(در قسمت گیم پلی) ولی خوب بود ممنون بابت نقد.

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ تیر ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۱۰:


  قسمت گیم پلی به صورت خلاصه گفته شد وگرنه اگه بخوایم بیشتر بگیم باید ۱۰۰۰ خط نقد بنویسیم

  پاسخ

 9. alira می‌گه:

  سلام.من فکر می کنم در تعریف داستان بازی کمی اشتباه کردید.طبق اطلاعات من یک ابر کامپیوتر یا همون ctos در دنیایwdوجود دارد که تمامی وسایل الکترونیکی دنیا را کنترل می کند.خلاصه این هکر کارکشته ctosرا هک می کند و به همین دلیل است که می تواند همه چیز را هک کند.البته داستان بازی چندان تخیلی نیست و جامعه ی ما هم کم کم دارد به همون سمت و سو می رود.حالا نظرتون چیه؟

  پاسخ

 10. Hossein می‌گه:

  سلام من یک مشکل در بازی دارم وقتی سرعت بازی میره بالا تیک و لگ میزنه گرافیک بازی رو آوردم پایین جواب نداده مخصوصا در رانندگی با سرعت بالا خیلی زیاد این طوری میشه سیستم قوی دارم داریکس ۱۱ هم دارم چه کنم؟

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۲:


  آپدیت کارت گرافیکتونو نصب کنبد

  پاسخ

 11. morteza می‌گه:

  داستانش مثل سریال person of interest هست اون هم دقیقا همچین داستانی داره .

  پاسخ

 12. علی می‌گه:

  سلام یک سوال مهم آیا ایدن وقتی که خواهرهرش را به جای دور فرستاد در اونجا خواهرش به پسرش گفت که عموت همین جا میمونه ام در واچ داگز بد بلود اصلا ایدن اون جا یعنی در شهر شیکاگو نبود آیا ایدن از آن شهر به پیش خواهرش رفته خواهشا به سوالم جواب بدین هر چی گشتم این مطلب رو از هیچ جا نیافتم وفقط از شما میخوام که جواب سولم را بدین

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۵:


  دوست عزیز خداوکیلی من متوجه نشدم شما چی می گی؟

  پاسخ

 13. علی می‌گه:

  سلام اون موقع که خواهرشو به یک شهر دیگه ای فرستاد در هنگام خداهافظی ایدن گفت برای همیشه این جا میمونم ودیگه نمیتونم ببینمت
  ولی در بد بلود که شخصیت بازی یکی دیگست و ایدن در آن شهر نبود
  آیا ایدن پیش خواهرش رفت.

  پاسخ

  مهدی دهقان: پاسخ در تاريخ دی ۳۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶:


  داداش یه سوالایی می پرسی ها
  چیزی در این رابطه گفته نشده

  پاسخ

 14. Alireza می‌گه:

  به تو چه ک رفته پیش خواهرش یا نه مگه تو فوضول مردمی !!!!!!!

  (*_*)

  پاسخ


شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com