صفحه اصلي


امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » بازی های Pc » نقد و بررسي بازي هاي كامپيوتر » R.U.S.E و ترفند هایی نظامی


R.U.S.E و ترفند هایی نظامی

R.U.S.E یک بازی استراتژیکی همزمان است که داستان آن مربوط به دوره پایانی جنگ جهانی دوم می شود که شامل حمله نیرو های متفقین به قلمرو آلمان نازی می باشد. R.U.S.E در اصطلاح به معنی یک ترفند، نقشه یا حقه ای است که برای فریب دادن و اغفال طرف مقابل انجام می شود؛ برای مثال یک نیرنگ استراتژیکی در جنگ. که احتمالاً دلیل این که این عنوان برای این بازی انتخاب شده است این است که در این بازی اصل ماجرا حقه ها و نیرنگ هایی است که باید به دشمن زد تا او را اغفال کرد؛ البته خیلی هم نباید خیلی هم دلخوش بود چون در طول این بازی خود بازیکنان هم توسط داستان بازی زیاد به بازی گرفته می شوند؛ چرا که در طول بازی دشمن اصلی یک شخصیت خیالی نابغه است که بارها و بارها بازیکن را در شرایط چالش برانگیزی قرار می دهد. این بازی درسپتامبر سال ۲۰۱۰ منتشر شده است و همچنین نسخه Mac OS آن یه طور جداگانه در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۱ بر روی Steam قرار گرفت. داستان بازی شامل حوادثی تاریخی و همچنین حوادثی خیالی است. تمرکز این بازی بیشتر بر روی اطلاعات جنگی است تا برتری در قدرت نظامی.

 

  • شرحی مختصر درباره داستان

داستان بازی R.U.S.E در جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد و مربوط به هنگامی است که شخصی به نام Joseph Sheridan در موقعیتی اضطراری، به فرماندهی لشکر اول زرهی نیرو های کمکی امریکایی که به شمال افریقا فرستاده بودند منسوب می شود. داستان بازی از جایی شروع می شود که در سال ۱۹۴۵، Sheridan قلعه Colditz را  تصرف میکند تا بتواند در آنجا عامل بسیار مهم به نام Nightangle اطلاعاتی مهمی درباره یک جاسوس آلمانی با نام مستعار Prometheus را در بر دارد، دسترسی پیدا کند. در اینجاست که Sheridan به یاد آوری خاطرات خود می پردازد و داستان بازی به سال ۱۹۴۳ در منطقه شمال آفریقا بر می گردد. در آن موقع Sheridan یک سرگرد بود که پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر تلفات سنگین متفقین در نبرد Kasserine، یک افسر اطلاعاتی انگلیسی به نام Andrew Campbell به ملاقات او می آید و به عنوان مشاور نظامی ، با Sheridan به فرماندهی نیرو های خود در خط مقدم می پردازند. برخلاف بی کفایتی های فرمانده بالا دست خود یعنی ژنرال Weatherby، سرگرد Sheridan و سرهنگ Campbell موفق می شوند جریان نبرد را به نفع خود تغییر دهند و Sheridan از ترفیع درجه به سرهنگ دوم برخوردار می شود.

 

 

در ادامه سال ۱۹۴۳ میلادی، Sheridan در نبرد معروف Monte Cassino  شرکت می کند و در حالی که از دستور مستقیم Weatherby برای سردرگم کردن آلمان ها سرپیچی می کند، موفق می شود که آلمان ها را به عقب براند و راه را به سوی شهر رم باز کند. Sheridan به درجه ژنرال ترفیع می یابد و در این جاست که یک مأمور اطلاعاتی وابسته به دفتر وزارت جنگ آمریکا به نام Kate Garner وارد داستان می شود و به ملاقات به Sheridan می آید. در یک مراسم بعد از پیروزی در نبرد Monte Cassino، سرهنگ Campbell به Sheridan یاد آوری می کند که آلمان ها هنوز کامل شکست نخورده اند و در حال انتقال نیرو های خود به خطوط دفاعی قوی تر هستند و … 

 

واحدها

واحد های مختلف در R.U.S.E با استفاده از ماوس قابل کنترل هستند و می توانند با تسیلحاتی که در اختیار دارند در برابر دشمنان بسته به نوع آن ها از خود دفاع کنند. وقتی که به واحد های خود دستور حمله به واحد های دشمن را بدهید یک نشانه چلیپا مانند بر روی واحد دشمن ظاهر می شود که تعداد واحد های دشمن و میزان توانایی نیرو های شما در مقابل آن ها را مشخص می کند؛ برای مثال وقتی که Easy یا Very Easy باشد یعنی این که واحد های شما از پس آنان به راحتی بر می آیند، اگر Balanced باشد یعنی این که نیرو های شما در شرایط یکسان با آن واحد(ها ی) دشمن قرار دارند و نبر آنان سخت و چالش برانگیز خواهد بود، اگر هم Danger یا High danger باشد یعنی این که نیرو های شما از پس آن واحد بر نمی آیند و ممکن است حتی از دستورات مبنی بر حمله به آن ها پیروی نکنند. واحد هایی که آسیب های جدی می بینند دیگر مقاومت نمی کنند و عقب نشینی می کنند، این واحد ها با یک علامت (!) در بالای سر آن ها مشخص می شوند. واحد هایی هم که توانایی درگیر شدن با یک واحد خاص را ندارند به طور خود کار عقب می روند و درگیر نمی شوند؛ مثلاً یک توپ ضد تانک یا یک تاک شکن نمی تواند با پیاده نظام درگیر شود. واحد های آسیب در صورت عدم درگیری به مرور زمان ترمیم و بازیابی می شوند. برخی واحد ها را می توان به مدل های جدید تر ارتقاء داد، برای مثال جنگنده های آلمانی را در سال ۱۹۴۵ می توان به جت جنگی ارتقاء داد. یک نکته ی مهم و قابل توجه در این بازی این است که بر خلاف اکثر بازی ها تا جایی که پول و منابع موجود بازیکن در بازی کفاف دهد، هیچگونه محدودیتی برای تعداد نیرو ها وجود ندارد و اگر سیستم شما با این مسئله مشکلی نداشته باشد می توانید سرتاسر نقشه را با نیرو های خود اشغال کنید و جای سوزن انداختن باقی نگذارید. 

 

 

 

نیروی هوایی

بازیکنی که بتواندکنترل آسمان میدان نبرد را به دست بگیرد، می تواند بر میدان نبرد نیز به راحتی مسلط شود. هواپیما ها سریع هستند و می توانند بدون تأثیرپذیری از شرایط اقلیمی زمین حرکت کنند. این واحد ها را می توان از در فرودگاه ها تولید کرد و استفاده کرد. هواپیما ها میزان محدودی مهمات دارند و باید بعد از هر دوره حمله ببه فرودگاه بازگردند تا دوباره خود را مسلح کنند. هواپیما ها به انواع مختلفی موجود هستند که شامل: جاسوسی، جنگنده، جنگنده-بمب انداز، بمب انداز و هوابردی که چتر باز ها از آن استفاده می کنند می شود.

 

ساختمان ها

ساختمان ها در بازی R.U.S.E به دونوع کلی دفاعی و تولیدی تقسیم می شوند. ساختمان های دفاعی به عنوان استحکامات دفاعی برای دفاع از مواضع در برابر دشمن استفاده می شوند.  هر کشوری ساختمان های دفاعی مخصوص خود را دارد. این ساختمان ها را نمی توان تصرف کرد و باید نابودشان کرد. ساختمان های تولیدی هم همانطور که از اسمشان پیداست به ساخت و تولید تسلیحات مورد نظر می پردازند و برای بازیکن یک نیروی جنگی تولید می کنند و برخی از آن ها نیز به جای نیرو آذوقه تولید می کنند. این ساختمان ها را می توان با پیاده نظام تصرف کرد و برای خود مورد استفاده قرار داد.

 

 

 

کشور ها

 در طول داستان بازی فقط نیرو های کشور آمریکا و برخی اوقات هم فرانسوی و انگلیسی ها هستند که در اختیار بازی کن قرار می گیرند. اما در بازی انتخابی آنلاین و یا آفلاین، می توان هرکی از کشور های انگلستان، آمریکا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و شوروی را انتخاب کرد، در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۱ نیز صفحه رسمی R.U.S.E یک DLC را برای بازی منتشر کرد به نام The Pack Of The Rising Sun که کشور ژاپن را به جمع این کشور ها اضافه می کند. این دیگر یک ست کامل از طرف های درگیر در جنگ جهانی دوم می باشد. هر کشوری نقاط ضعف و قوت خود را دارد و در زمینه ای قوی و در زمینه ای دیگر ضعیف عمل می کند؛ مثلاً انگلستان نیرو های زرهی نسبتاً ضعیفی دارد ولی جنگنده های بسیار خوب و توانایی دارد که همان Spitfire معروف است. یا برای مثالی دیگر امریکا بیشتر بر پایه ی نیروی هوایی و نیروی زمینی سبک استوار در حالی که بیشتر نیروی زمینی آلمان را تانک ها و توپخانه های سنگین و قدرتمند تشکیل می دهد. یکی از نکات جالب درون این بازی این است که می توان  تسلیحاتی هم که در طول تاریخ فقط در مرحله آزمایش قرار گرفتند و در جنگ استفاده نشدند را به کار گرفت، بارز ترین نمونه این تسلیحات تانک فوق سنگین Maus است.

 

ترفند ها

همانطور که قبلاً گفته شد این بازی بر پایه ی ترفند ها حقه هایی است که با آن باید دشمن خود را اغفال کنید. این ترفند ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که بعضی از آن ها به جاسوسی از عملکرد دشمن می پردازند و برخی هم نیرو های خودی را در مقابل دشمن مستتر و مخفی میسازد و برخی هم برای منحرف کردن نیرو های دشمن به سمتی دیگر است که با استفاده از واحد های تقلبی انجام می شود.

 

 

 

 

بازی چند نفره

این بازی شامل قابلیت بازی چند نفره آنلاین هست که بازی های هماهنگ و رقابتی می باشد. همچنین Ubisoft در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰ اعلام کرد که در نسخه های پیشرفته تر همین بازی سیستم ضد تقلب Valve را قرار داده است که بازیکنان در بازی آنلاین نتوانند تقلب کنند.

 

  • سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی به صورت زیر می باشد:

CPU: 2.8 GHz Intel® Pentium® ۴ or AMD® Athlon™ ۶۴ ۳۰۰۰+ or higher
CPU Speed: 2.8 GHz Intel® Pentium® ۴ or AMD® Athlon™ ۶۴ ۳۰۰۰+ or higher
RAM: 1 GB for XP / 2 GB for Vista and Win7
OS: Windows® XP (with Service Pack 3) or Windows Vista® (with Service Pack 2) or Windows® ۷
Video Card: 128 MB DirectX® ۹٫۰c-compliant video card (ATI® Radeon X1000/GeForce® ۶ Series or better)
Sound Card: Yes

 

و سیستم پیشنهادی برای بازی به صورت زیر می باشد.

CPU: 3.5 GHz Intel® Pentium® D or AMD® Athlon™ ۶۴ ۳۵۰۰+ or higher
RAM: 2 GB
OS: Windows® XP (with Service Pack 3) or Windows Vista® (with Service Pack 2) or Windows® ۷
Video Card: 256 MB DirectX® ۹٫۰c-compliant video card (ATI® Radeon X1900 series / GeForce® ۷۸۰۰ or better)
Sound Card: Yes

R.U.S.E


سازنده: Eugen Systems
ناشر: Ubisoft
سبك بازي: استراتژی همزمان
پلت فرم ها: PS3, PC, Xbox 360, Mac OS X
68%

داستان سرايي

72%

موسیقی و صداگذاری

78%

گرافیک و جلوه های بصری

80%

گیم پلی و روند بازی

امتياز گيم ايران
8
امتياز جهاني
8
ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 52

نوشته شده توسط : « »

خیلی علاقه مند به بازی های استراتژیکی، اکشن و تا حدی واقعگرایانه هستم. زندگی یک بازی است با میزان Difficulty حدود Legendary و بدون Checkpoint و قابلیت Save و Reload. برای این که از پس این بازی بر بیاییم باید از قبل تمرین کرد.

عضويت در خبرنامه سايت

 دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com