صفحه اصلي


امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » بازی های Pc » نقد و بررسي بازي هاي كامپيوتر » Wargame: Red Dragon و جنبش یک اژدهای سرخ


Wargame: Red Dragon و جنبش یک اژدهای سرخ

Wargame: Red Dragon ، از سری بازی های استراتژی Wargame می باشد که در ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ منتشر و به بازار عرضه شد. این بازی نسخه ای توسعه یافته از عنوان Wargame: Airland Battle دارد که در سال ۲۰۱۳ ساخته و منتشر شده بود. نسخه قدیمی تر بازی Wargame عنوان European Escalations می باشد که محصول سال ۲۰۱۲ است. ویژگی مشترک تمامی عنوان های مختلف Wargame این است  که داستان همه آن ها مربوط به اختلافات میان کشور های مختلف در دوران جنگ سرد می باشد. این سری بازی ها ساخته شرکت Eugen Systems می باشد و شباهت هایی به بازی R.U.S.E نیز دارد. 

 

نسخه اژدهای قرمز همانند خیلی از بازی های استراتژیکی دیگر شامل حالت داستانی ( Campaign ) و نبرد انتخابی ( Skirmish ) می باشد. در حالت نبرد انتخابی، بازیکن حق انتخاب میان دو گروه بزرگ متشکل از نیرو های نظامی مشترک کشور های مختلف هم پیمان را دارد؛ این دو گروه به صورت زیر می باشند:

 

 

BLUFOR ( که بیشتر شامل نیرو های کشور های عضو پیمان ناتو و بلوک غرب می باشد. )

 • ایالات متحده امریکا
 • فرانسه
 • انگلستان
 • استرالیا و نیوزیلند
 • ژاپن 
 • کانادا
 • کره جنوبی
 • آلمان غربی
 • دانمارک
 • سوئد
 • نروژ

REDFOR ( که بیشتر شامل نیرو های کشور های عضو پیمان ورشو و بلوک شرق می باشد. )

 • اتحاد جماهیر شوروی
 • چین
 • کره شمالی
 • آلمان شرقی
 • لهستان
 • چک اسلواکی

 

داستان بازی

سناریو های داستان بازی، شامل نبرد ها و درگیری هایی خیالی و غیر واقعی می باشند که برگرفته از اختلافات و تنش هایی هستند که احتمال منجر شدن آن ها به جنگ بسیار زیاد بود. این داستان ها شامل بخش های زیر می باشند:

 

 

امریکا و کره جنوبی – حصر بوسان – ۱۹۸۷

پس از آن که رئیس جمهوری کره جنوبی، چون دو هوان ( Chun Doo Hwan )، تصمیم گرفت که بعد از پایان مهلت ریاستش، همچنان در مقام ریاست جمهوری به صورت مادام العمر باقی بماند، اعتراضات دانشجویان در سر تا سر کره جنوبی شدت یافته و کشور را دچار بحران داخلی می کند ( همانطور که در دهه هشتاد میلادی، در واقعیت هم اعتراضات و جنبش های دانشجویی به صورت چشمگیری افزایش یافت و حتی منجر تسخیر یک یا دو شهر به دست دانشجویان شد.) در این موقعیت، کره شمالی نیز دست روی دست نگذاشته و از موقعیت به نفع خود استفاده می کند و به وسیله مأموران و جاسوسان نفوذی خود در کره جنوبی، تنش ها را تشدید کرده و باعث ضعف چشمگیر ارتش کره جنوبی می شود. پس از این که ارتش کره جنوبی سرگرم سرکوب شورش ها در شهر می شود، کره شمالی به صورت ناگهانی از مرز ها گذشته و در طی ساعت ها و روزها، نیرو های کره جنوبی را تا منطقه ای به نام بوسان ( Busan ) به عقب می رانند.

 

حال بازیکن باید در این موقعیت فرماندهی ارتش کره جنوبی را به عهده بگیرد و بوسان را به هر قیمتی که شده محافظت کند تا نیرو های کمکی امریکایی از طریق دریا، خطوط عقبی ارتش کره شمالی را بشکند و ارتباط نیرو های کره شمالی با پایگاهشان در پیونگ-یانگ را قطع کند.

 

 

چین – نبرد خرس و اژدها – ۱۹۷۹

در پی حمله ویتنام به متحد چین یعنی کامبوج در سال ۱۹۷۸، چینی ها با ویتنامی ها برای حمایت از متحد خود، با ویتنام وارد جنگ شده و طی یک سال منجر به زد و خورد های شدیدی میان این دو کشور می شود. در پاسخ به این حرکت، اتحاد جماهیر شوروی هم نیرو های خود را در مرز با چین مستقر ساخته تا ضرب شصتی به چین نشان بدهد و چین هم در پاسخ نیروی دریایی خود را تقویت کرده و برای یک حمله دریایی به سمت شمال شرق روسیه خود را آماده می سازد. از آن جایی که به خاطر حمایت های شوروی از ویتنام، چینی ها در جبهه جنوب شرقی آسیا دچار مشکل می شوند، به صورت غافلگیر کننده ای به پایگاه تجهیزات شوروی در Vladivostok حمله می کنند.

 

حال در این داستان، بازیکن باید کنترل نیرو های مشترک چین و کره شمالی را به دست گرفته و علیه شوروی، پیروزی را به دست آورد.  

 

 انگلستان، استرایا و کانادا – مروارید شرق – ۱۹۸۴

 پس از موفقیت انگلستان در جنگ جزایر فالکلند با آرژانتین در سال ۱۹۸۲، نخست وزیر وقت انگلستان، مارگارت تاچر این پیروزی را جشن گرفته و خود را در اوج موفقیت می بیند. اما پس از سفرش به پکن برای تمدید قرداد امتیاز اجاره هنگ کنگ، با مخالفت شدید چین رو به رو شده و رهبر وقت چین، دنگ ژیائو پینگ اصرار بر بازپسگیری تمام قلمرو مربوط به چین که تحت قیومیت کشور های غربی هستند را دارد. مذاکراتی بین انگلستان و چین انجام می شود اما پس از یک سال نتیجه ای حاصل نمی شود و پس از رسیدن به بن بست های سیاسی، دولت چین تصمیم می گیرد که هنگ کنگ را به زور نیروی نظامی پس بگیرند، آن ها همچنین به انگلستان اعلام می کنند که می توانند هنگ کنگ را در کمتر از یکروز باز پس بگیرند. مارگارت تاچر نیز که همچنان تحت تأثیر پیروزی خویش در فالکلند قرار گرفته است، برای تمام انگلستان و مستعمراتش از جمله استرالیا و کانادا، فرمان پاسخ نظامی به این تهدید چین را صادر می کند.

 

حال در این قسمت، بازیکن باید فرمان نیرو های انگلیسی مستقر در هنگ کنگ را به عهده گرفته و از هنگ کنگ تا زمان رسیدن نیروی کمکی از کانادا و استرالیا در برابر چین دفاع کند.

 

 

اتحاد جماهیر شوروی – صعود به کوه نارودنایا – ۱۹۸۴

حتی بعد از پایان جنگ جهانی دوم، اختلافات ارضی میان ژاپن و شوروی بر سر جزایر کوریل همچنان مانع پایداری صلح میان این دو کشور شده و تلاش ها برای یک توافق صلح آمیز پایدار میان این کشور زیاد است، اما با بیشتر شدن فعالیت های نیروی دریایی شوروی در جزایر کوریل، تمام تلاش ها برای برقراری این صلح منجر به شکست می شود و ژاپن پاسخ این حرکت را با افزایش بودجه نظامی خود می دهد و این ژاپن را قادر می سازد تا بتواند تعدادی F-16 پیشرفته را از نیروی هوایی ایالات متحده امریکا خریداری کند. این اتفاق در پی صدور بیانیه ای از نخست وزیر وقت ژاپن مبنی بر تقویت چشمگیر قدرت هوایی ژاپن می افتد. روسیه نیز در ابتدا این مسئله را خیلی جدی نمی گیرد اما هنگامی که ژاپن و ایالات متحده مانور نظامی مشترکی را در دریای ژاپن، در تقریبا ۷۰۰ کیلومتری بندر Vladivostok انجام می دهند، ناوگان شوروی در حالت آماده باش کامل قرار می گیرد. مانور گفته شده در اواخر سال پایان می یابد اما کرملین بر این باور است که این مانور در حقیقت پیش مقدمه ای بر یک حمله می باشد. در پی این مسائل، کرملین تصمیم بر انجام یک حمله همه جانبه به ژاپن را می گیرد تا پایگاه های نظامی امریکا در ژاپن را تصرف کند. 

 

حال در این قسمت، بازیکن باید با فرماندهی نیرو های هوابردی و مکانیزه شوروی در جزایر کوریل، این حمله را به پیش ببرد.

 

 

 

این عنوان نیز مانند نسخه های قبلی Wargame قابلیت بازی های چند نفره و آنلاین را دارد ولی از جمله ویژگی های منحصر به این عنوان این است که نبرد های دریایی که فقط شامل نیرو های دریایی در اقیانوس باشند نیز در این نسخه موجود است. موتور این بازی نیز یک نسخه جدید از IRISZOOM می باشد. نسخه جدید این موتور این اجازه را به بازیکن می دهد که از زاویه دید ماهواره ای از بالا، تا خود محل نبرد به صورت مستقیم بزرگنمایی کرده و جنگیدن واحد ها را به صورت مستقیم ببیند. 

 

از جمله برزگترین مشکلات همیشگی بازیکنان در این بازی، تأمین مهمات و سوخت لازم برای واحد های نظامی در میدان نبرد است. محدودیت نیرو های موجود در میدان نبرد نیز از جمله مسائل مهمی است که بازیکن باید به آن توجه لازم داشته باشد، این مسئله ایجاب می کند که از امکانات و نیرو های خود کاملا عاقلانه استفاده کند. این بازی با وجود تمام سختی ها و چالش های موجود در بازی، برای طرفداران سرسخت و کارکشته سبک استراتژی توصیه می شود. چون در این عنوان است که بازیکن می تواند مهارت های استراتژیک خود را سنجیده و اطلاعات و تجارب مناسبی در فرماندهی نیرو های استراتژیک در شرایط سخت به دست آورد. 

Wargame: Red Dragon


سازنده: Eugen Systems
ناشر: Focus Home Interactive
سبك بازي: استراتژی
پلت فرم ها: PC
65%

داستان سرايي

75%

موسیقی و صداگذاری

80%

گرافیک و جلوه های بصری

75%

گیم پلی و روند بازی

امتياز گيم ايران
7.5
امتياز جهاني
7.8
ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 52

نوشته شده توسط : « »

خیلی علاقه مند به بازی های استراتژیکی، اکشن و تا حدی واقعگرایانه هستم. زندگی یک بازی است با میزان Difficulty حدود Legendary و بدون Checkpoint و قابلیت Save و Reload. برای این که از پس این بازی بر بیاییم باید از قبل تمرین کرد.

عضويت در خبرنامه سايت

 ۳ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. رسول کریمی می‌گه:

  سلام چطوری حمید!؟

  پاسخ

 2. ali می‌گه:

  دانلود نمیشه؟

  پاسخ

  فریبرز هاشمی: پاسخ در تاريخ شهریور ۲۹ام, ۱۳۹۴ ۲۱:۴۳:


  سلام. نه ما برای دانلود قرار ندادیم این عنوان رو فقط نقدش کردیم.

  پاسخ


شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com