صفحه اصلي


امروز : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » فناوري ها و مقالات » اخبار و مقالات » کاملترین نقش آفرینی تاکنون-مصاحبه با کارگردان Kingdom Come: Deliverance


کاملترین نقش آفرینی تاکنون-مصاحبه با کارگردان Kingdom Come: Deliverance

شاید برای خیلی ها Kingdom Come: Deliverance مانند بسیاری دیگر از Open World هایی که بازی می کنیم نباشد. شخصیت اصلی آن نه یک ابرقهرمان با قدرت های خارق العاده و یا یک گانگستر خشن و جذاب،بلکه یک انسان معمولی است.با این وجود داستان آن که در قرون وسطی اتفاق می افتد شما را به دنیای پر هیجان شاهان و شوالیه ها و جنگ های توام با منجنیق و محاصره قلعه می کشاند. مهمتر از آن پویایی و زنده بودن جهان آن باعث اشتیاق بسیاری از گیمر ها از زمان معرفی آن شد.با ابین وجود کمبود اطلاعات راجع به این بازی کمی برای RPG بازها ناراحت کننده است.با این حال اخیرا یکی از وب سایت های معروف مصاحبه ای با کارگردان بازی،آقای Dan Vávra در بخش های محیط بازی،طراحی مراحل،توسعه برای پلتفرم های نسل بعد و… انجام داده که خواندن آن خالی از لطف نیست.این شما و این ترجمه مصاحبه انجام شده:

 

 

۱-شما اخیرا اعلام کردید که نقشه ی Kingdom Come: Deliverance به اندازه نقشه ی Red Dead Redemption است و این را هم میدانیم که بازی در ۳ پارت منتشر می شود.آیا این اندازه،مربوط به هر سه پارت است یا فقط پارت اول؟

 

 این تازه پارت اول است.در پارت دوم توسعه بازی یک بخش نسبتا کوچک به نقشه بازی اضافه شده و در پارت نهایی نقشه بسیار گسترده ای به بازی اضافه می شود.

 

 

۲-طراحی مراحل در چنین محیط گسترده ای چگونه است؟آیا حجم بسیار زیادی از فعالیت های مختلف به بازی اضافه می شود؟

 

این یکی از چالش های بسیار مهم پیش روی ماست-همه چیز را با هم پیوند دهیم-برای این کار مجبور شدیم نرم افزارها و ابزارهایی را بصورت اختصاصی طراحی کنیم.مثلا نرم افزاری طراحی کردیم که Questها (ماموریت ها) را که بسیار زیاد هستند به نحو مناسبی و بر حسب قوانین خاصی سازماندهی کرده و مستقیما به بازی وارد می کند.

 

Kingdom Come: Deliverance

 

۳-گفته شده که بازیکن در بازی با داستانی غیر خطی مواجه است.در این مورد شما چگونه طراحی مراحل را به نحو شایسته ای انجام می دهید؟ آیا بازیکن مجاز است به هر ترتیبی که علاقه داشت ماموریت های دلخواهش را انجام دهد؟

 

در اینجا هدف اصلی ما ایجاد تعادل بین روند غیر خطی بازی و داستانی زیبا است.بنابراین بازی همانند Fallout:New Vegas یا Witcher 2 تا این حد دست بازیکن را باز نمی گذارد که رشته داستان از دستش برود.داستان چند بخش مختلف دارد.اما در نهایت به واقعه ای تاریخی که غیر قابل تغییر است ختم می شود.چیزی که قابل تغییر است سرنوشت کاراکترهای مختلف و رابطه آنها با شما در پایان بازی است.به عبارت دیگر ماموریت ها به چندین و چنئ شکل قابل انجام هستند.

 

 

۴-در اکثر نقش آفرینی ها معمولا بجای فراهم آوردن ماموریت های جانبی غنی،به تشویق بازیکن به انجام کارهای احمقانه می پردازند.برنامه شما برای متصل نگه داشتن ماموریت های جانبی به داستان اصلی چیست؟

 

ما در ابتدا تحقیق بسیار زیادی کردیم و جهانی در بازی خلق کردیم که واقعا زنده است!وقتی اعضای تیم تحقیق با هم به تبادل اطلاعات و دانش درباره مکانیزم بازی می پرداختند موفق شدیم موقعیت های طبیعی و قابل باور بسیار بسیار زیادی برای ماموریت های جانبی خلق کنیم که اهمیت داستان اصلی را به خوبی حفظ می کنند.

 

Kingdom Come: Deliverance

 

۵-روند نبرد های عظیم چگونه است؟آیا می توان با سیستم شهرت سربازان را آموزش داد و راهی جنگ کرد؟

 

شمت در بازی هیچ قدرتی روی دیگران ندارید.در نبرد ها شما فقط یک سرباز هستید در بین صدها نفر دیگر.سیستم نبردهای عظیم بازی مثل بازی های استراتژی نیست. فقط ممکن است NPCهای شما (همراهانتان) در جنگ شما را یاری کنند.

 

 

۶-آیا سیستم قانون گذاری بازی همانند بازی های نقش آفرینی دیگر نظیر Skyrim در هر منطقه متفاوت است؟

 

ما برای خودمان سیستم پیشرفته تری آماده کردیم که متفاوت از بازی های فعلی است.فعلا جزییات این سیستم محرمانه است و بعدا اعلام می شود.

 

 

۷-به نظر من انیمیشن های بسیار واقع گرایانه،چه در نبرد یا اسب سواری از علل اصلی محبوبیت این بازی هستند.لطفا برایمان توضیح دهید چگونه موفق به پی ریزی انیمیشنی به این واقع گرایانگی شدید و آیا این انیمیشن ها تا زمان انتشار بازی ارتقای بیشتر پیدا خواهند کرد؟

 

اگر الان از انیمیشن ها خوشتان آمده،در آینده عاشق آن خواهید شد!برای اینکه بیشتر انیمیشن ها فعلا موقتی هستند و پردازش آنها هنوز کامل نشده است.سیستم اسب سواری بسیار ارتقا خواهد یافت و انیمیشن های مبارزه تاکنون حدود ۱۰٪ تکمیل شده اند.پروژه ی Motion Capture بازی بزودی بصورت جدی آغاز می شود.

 

Kingdom Come: Deliverance

 

۸-درباره تاریخ انتشار پارت ۱ میتوانید توضیحاتی به ما بدهید؟ بعلاوه پارت های دوم و سوم با چه فاصله از پارت ۱ منتشر می شوند؟آیا هر پارت جداگانه عرضه می شود یا همگی در یک پکیج عرضه می شوند؟

 

همانطور که قبلا گفته ایم پارت اول در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۵ منتر می شود و پارت های دوم و سوم هر کدام بخاطر فشار کاری زیاد،با ۹ ماه فاصله عرضه می شوند.پارت های دوم و سوم حکم dlc را دارند و برای بازی کردن آنها باید پارت ۱ را داشته باشید.

 

 

۹-سیستم ارتقا و مهارت های بازی چگونه است؟

 

هیج کلاس خاصی در بازی وجود ندارد.شما میتوانید هر کسی که دلتان می خواهد باشید.اسکیل های بسیار زیادی بسته به کاری که در بازی انجام می دهید در اختیار شما قرا می گیرند و به شک در Community بازیکنان ما هیچ دو بازیکنی اسکیل های کاملا شبیه به هم نخواهند داشت.

 

 

۱۰-یکی از رکن هایی که به واقعی جلوه دادن بازی کمک بسیار کرده استفاده از تکنیک Perfprmance Capture می باشد که بنا بر اطلاعات،هم سطح بازی RYSE است!که قطعا عظیم ترین در نوع خود است.

 

خب ما با آنها مقداری اطلاعات و فناوری به اشتراک گذاشتیم.پس می توان گفت تنها تفاوت های موجود،سایز و نحوه ی دید از دوربین بازی است.پس تقریبا هم سطح آن است.با این وجود در حالی که RYSE ده ها دقیقه دیالوگ دارد ما صد ها ساعت دیالوگ داریم.البته ما مقداری تعادل بین کیفیت و کمیت هم بر قرار کردیم و از Perfprmance Capture فقط در میان پرده های بازی استفاده کردیم.

 

 

۱۱- شرایط عرضه بازی روی کنسول های نسل بعد چگونه است؟

 

در حینی که مشغول این مصاحبه هستیم هماهنگی لازم با سازنده ها انجام شده و شاهد توسعه بازی روی این پلتفرمها هم هستیم.

 

 

۱۲-درباره ی PS4 چه نظری دارید؟آیا رم DDR5 آن برای اجرای بازی بهتر نیست؟

 

هر دو کنسول بسیار خوب هستند و بازی عملکردی عالی روی هر دوی آنها خواهد داشت.پس کمی زود است که بخواهیم بین آنها قضاوت کنیم.

 

Kingdom Come: Deliverance

 

۱۳-میدانیم این بازی از موتور قدرتمند CryEngine 3 استفاده می کند.چه تغییراتی در این موتور انجام دادید تا به گرافیک،فیزیک و انعطاف پدیری انیمیشن ها برسید؟

 

اکثر تغییرات صورت گرفته بر روی موتور مربوط به نرم افزارهاییست که خودمان برای بازی توسعه دادیم.مثلا سیستم لباس اجازه میدهد روی هر کاراکتر در ۴ لایه،۱۶ تکه لباس داشته باشیم.هر تکه رنگ خودش را دارد.می تواند کثیف یا پاره شود یا لکه های خون رویش دیده شود.این ابزار به ما اجازه می دهد با صرف زمان کمتری،کاراکترهای بیشماری خلق کنیم که البته این سیستم فقط یکی از عجایب بازی است.تعدادی از شرکت های معروف بازیسازی تاکنون درخواست اشتراک اطلاعات با ما داشته اند.

 

 

۱۴-در نهایت ضمن تشکر از شما برای این مصاحبه،Kingdom Come: Deliverance پتانسیل بالایی در خلق جهان دارد.آیا در آینده پس از انتشار سه پارت بازی،پارت های دیگری هم برایش ارایه می شوند؟

 

صد در صد! این بخشی از نقشه ما برای ارایه یک بازی جاودان و نامتناهی است و همه سالی احتمالا پارت هایی برای آن عرضه شده تا بی رقیب بودن این بازی در همه جهات به همگان اثبات شود.Kingdom Come: Deliverance درباره اتفاقات بزرگ تاریخی است و کاراکترهایی که در این اتفاقات نقش داشته اند در بازی حضور قعالی خواهند داشت.

ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 31

نوشته شده توسط : « »

نویسنده باز نشسته/

عضويت در خبرنامه سايت

 ۳۳ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. WolFlanD می‌گه:

  داداش اگه میتونی در مورد بازی Dark Souls II یه مقاله ای بنویسی عالی میشه چون این بازی انگار نمره ۲۰۱۴ AAA ( بالای ۹/۱۰ از همه سایت های بازی معتبر جهانی گرفته !! ) ، نقد kingdom come هم خوب بود، ممنون

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۴۶:


  انشاله نقد Dark Souls 2 رو هم میذارم البته زیاد از نسخه قبلیش خوشم نیومد خیلی الکی سخت بود

  پاسخ

  Mammad Vegas: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۲۱:


  عجب نویسنده بــــــــــــــیـــــــــستی هستیا!!!میگم بیست واقعا منظورم ۲۰ــــه!!!!
  میخرم بازیرو حتی اگه شده از تو مذاب هم پیداش مکنم و میخرمــــــــــــــــــــــــش

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۵۷:


  مرسی لطف دارین

  پاسخ

 2. GHOST می‌گه:

  چقدر دیر منتشر میشه.

  ولی خدایی بازی قشنگیه

  پاسخ

 3. شهاب می‌گه:

  اقای صفایی
  میدونین این بازی برای چه پلتفرم هایی قراره باید؟؟
  واسه کنسول های نسل هشت هم میاد؟

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۴۷:


  برای PC,PS4وXBOX1

  پاسخ

  پویا: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۳۳:


  سلام شما سخت افزار مورد نیاز برای اجرای این بازی رو هم میدونین؟

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۴۶:


  سلام اعلام نشده هنوز ولی با توجه به گستردگی بازی و استفاده از انجین CryEngine 3 احتمالا در این حد باشه(بصورت حداقل)
  Processor: IntelCore 2 Quad Q8400 2.66Ghz/AMDPhenom II X4 940 3.0Ghz
  Ram:+4 GB
  VGA: 1024 VRAM DirectX 11 Shader 5.0

  پاسخ

 4. GHOST می‌گه:

  سلام
  برای XBOX 360 منتشر نمیشه؟

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۰۸:


  سلام.خیر قدرت اجراشو نداره

  پاسخ

 5. srm می‌گه:

  مطمئنا از اسکایریم و فال اوت خیلی بهتره.

  پاسخ

 6. Kinsman می‌گه:

  درود،
  خسته نباشید، خیلی خوب بود خوشم اومد، مطمئنم بازی بزرگ و قشنگی خواهد بود بخصوص که سبکش RPG هستش،
  ممنون از خبرتون …. !

  پاسخ

 7. parsa می‌گه:

  سلام
  ببخشید این بازی سوم شخص هم میشه؟

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۵۴:


  سلام بله ظاهرا دوربینش مشابه dragon age هست

  پاسخ

 8. srm می‌گه:

  تو این بازی موجودات خیالی مثل اژدها و اینا وجود داره؟

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۱۷:


  سلام گمون نمیکنم چون بازی وابسته به وقایع تاریخی هست

  پاسخ

  گم نام: پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۳۳:


  توی تریلر هم گفته که خبری از اژدها و جادو نیست و کاملا واقع گرایانه است

  پاسخ

 9. saman می‌گه:

  ممنون جالب بود

  پاسخ

 10. شاهین می‌گه:

  این بازی به نظر فوق العاده میاد

  پاسخ

 11. amir ghost می‌گه:

  این بازی حرف نداره من که تا امدنش منتظرشم راستی لطفا یه مقاله از بازی the witcher 3 بزارید ممنون کارتون عالی بود

  پاسخ

 12. Mahyar می‌گه:

  سلام می خواهم بدونم ایا سی دی های xbox one چنده ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ فروردین ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۹:


  سلام.dvdهای Xbox1 بین ۱۹۹ تا ۲۵۰ هزار تومن قیمت دارند

  پاسخ

 13. Mahyar می‌گه:

  کپی خورش نمی یاد ؟

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ فروردین ۲ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۳:


  برای کنسول که خود دستگاه کپی خور بشه که تا حالا کنسول های نسل ۸ کپی خور نشدن.ولی برای pc هم احتمالا کرک بشه

  پاسخ

  Mahyar: پاسخ در تاريخ فروردین ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹:


  ممنون

  پاسخ

 14. Mahyar می‌گه:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم xbox one را میتوان افلاین بازی کرد یا فقط انلاین است یا هر دو

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۳۴:


  چون xbox قفل منطقه ای و قفل DRM آنلاین داره صحبت های زیادی بر علیه مایکروسافت مطرح شد. DRM آنلاین به دلایل مختلف بسیار بد هست. اول اینکه شما نمی توانید بازی های تان را بدون اتصال به اینترنت انجام دهید حتی اگر بازی بصورت تک نفره باشد. دوم اینکه، حتی اگر یک اتصال آنلاین خوب داشته باشد درصورتی که سرور مایکروسافت دچار مشکلی شود قادر به انجام بازی نیستید. سوم اینکه گیمرهای ایرانی باید نسخه اصل بازی ها رو بخرند که هزینه انجام یک بازی با این کنسول بسیار زیاد میشه.

  پاسخ

  Mahyar: پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱:


  اون وقت از شارژ پولی اینترنت کم میشه ؟؟
  بعد من شنیدم در حال حک شدن است حتی اگر هم هک شه باز هم باید انلاین باشه؟؟؟

  پاسخ

  امیررضا صفایی: پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۳:


  بله ساعتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ مگ از ترافیکتون کم میشه(بسته به نوع بازی)
  در مورد هک شدنش هم من هم شنیدم NAND ش هک شده ولی احتمالا این هک شدن برای کنسول خالی از اشکال نیست.چون شکستن قفل DRM نیازمند قطع کامل ارتباط با سرور هست و اونوقت بازی آنلاین وجود نخواهد داشت و کنسول رو هم نمیشه آپدیت کرد و باید سرور رو هم هک کنند ولی اگر حتی تلاش برای هک کردن سرور مایکروسافت موفقیت آمیز باشه، هیچ بازیکنی هفته ها قادر به بازی نخواهد بود مگر آنکه مایکروسافت مشکل را حل کنه. در این صورت حتی برای کوچکترین کارها مانند خاموش کردن یا ری استارت کردن سرور را نخواهید داشت.

  پاسخ

  Mahyar: پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۲:


  ممنون

  پاسخ

 15. behnam می‌گه:

  من که میمیرم برا نقش آفرینی.کلا حتی اگه یه بازی ضعیف هم باشه ولی نقش آفرینی باشه برا من عالیه.خیلی دلم میخواد ببینم فضای تاریخی و کهن رو چطور با کرای انجین ساختن.باید جالب باشه…

  پاسخ

 16. keegan می‌گه:

  یعنی از اسکایریم بهتر میشه؟؟

  پاسخ


تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com