صفحه اصلي


امروز : پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » فناوري ها و مقالات » اخبار و مقالات » مقالات » نتیجه نظرسنجی “بهترین شخصیت اصلی دنیای گیم”


نتیجه نظرسنجی “بهترین شخصیت اصلی دنیای گیم”

همانطور که قول داده بودیم،بعد از گذشت ۲۰ روز نتیجه اولین نظرسنجی گیم ایران به نام “بهترین شخصیت اصلی دنیای گیم”را به شما اعلام می کنیم.برنده ی نظرسنجی ما کسی نیست جز ” Ezio ” (اتزیو)، این شخصیت محبوب توانست با…رای از سوی شما این نظرسنجی را برنده شود.حال جایزه ی او چیست؟اگر یادتان باشد در مقاله ی نظرسنجی اشاره کردیم که هرکس بیشترین رای را بدست آورد،مقاله ای مفصل درباره اش نوشته می شود.پس با ما باشید تا به طور کامل با Ezio و داستان زندگی وی آشنا شوید.

 

مقدمه: “Ezio Auditore da Firenze”(اتزیو  آودیتوره دا فیرنزه)،در کشیش قاتل ۲،برادری و افشاگری ها به عنوان شخصیت اصلی ایفای نقش کرد.کلمه ی Ezio در یونان به معنای ” آئتوس” است که در زبان ما معنای “عقاب” را می دهد.او از اجداد “دزموند مایلز”به شمار می آید.جالب است بدانید که اتزیو،در کتاب رکوردهای جهانی گینس در رده سی‌و‌پنجم شخصیت‌های محبوب بازی‌های کامپیوتری قرار دارد.

 

ویژگی های ظاهری و رفتاری اتزیو: اتزیو از نظر خوش قیافه بودن چیزی از بقیه شخصیت ها کم ندارد،بلکه به نظر خیلی ها او خوش قیافه ترین شخصیت سری بازی های کشیش قاتل است.اتزیو هم مانند تمام اساسین های دیگر،از شنلی مخصوص استفاده می کرد و به وسیله ی آن می توانست خود را ناشناس جلوه دهد.نکته ی جالب دیگر اینکه اتزیو در بالای لبش زخمی دارد که وی را بسیار شبیه به دو  اساسین دیگر به نام “الطائر”و”دزموند” می گرداند.اسلحه ی اصلی اتزیو هم مانند بقیه اساسین ها یک خنجر مخصوص (Hidden Blade) است که آن را  زیر دست خود قرار میدهد.از ویژگی های رفتاری او می توان به این اشاره کرد که نمی توانست احساساتش را کنترل کند و خیلی زود جنون و خشم او را فرا می گرفت(حتی دیده شده که به جنازه ی قاتلین پدرش هم رحم نمی کرد!)،گرچه با گذشت زمان توانست که بر این احساسات غلبه کند و خشمش رو فروکش نگه بدارد.

 

پیشینه ای از اتزیو:  اتزیو در تاریخ ۲۰ ژوئن سال ۱۴۵۹ در فلورانس و در زمان رنسانس متولد شد.او دومین فرزند “جیووانی آئودیتوره” و “ماریا آئودیتوره” می باشد.پدر وی یک بانکدار موفق بود.اتزیو هم از اوایل نوجوانی شروع به یادگرفتن فنون تجارت و بانکداری کرد تا در آینده جای پدرش رئیس بانک “ودیتوره‌ها”شود.مادر اتزیو هم کسی است که او را با هنرمند معروف آن زمان یعنی “لئوناردو داوینچی” آشنا می کند و در آینده می بینیم که همین هنرمند یکی از دوست های صمیمی اتزیو می شود.علاوه بر اینها، او از همان ابتدا مهارت های آکروباتیکی یا همان “پارکر”خودمان را هم یاد می گیرد.پس تا اینجا فهمیدیم که اتزیو از یک خانواده ی پر اصل و نسب و زندگی آرام برخوردار بود اما این فقط ظاهر قضیه است!

 

داستان زندگی اتزیو در “کشیش قاتل۲”: پدر اتزیو در اصل یک اساسین بود ولی خود اتزیو تا ۱۷ سالگی این موضوع را نمی دانست.متاسفانه در همان فصل ابتدایی بازی پدر و برادراتزیو را به جرم شرکت در توطئه سیاسی به دار آویخه شدند.بعد از این حادثه تلخ،اتزیو در خانه پدریش یک لباس مخصوص اساسین ها به همراه یادداشتی از سوی پدرش پیدا می کند،اینجاست که اتزیو می فهمد جریان از چه قرار است!سپس لباس را بر می دارد و به همراه مادر و خواهرش از شهر می گریزد.آن ها به خانه ی “ماریو”(عموی اتزیو)پناه می برند،در این زمان است که ماموریت های خطیر اتزیو آغاز می شود.اتزیو تمرینات خود را نزد ماریو آغاز می کند و طولی نمی کشد که تمام فنون اساسینی را فرا می گیرد.بعد از مدتی او متوجه می شود که شخصی به نام”رودریگو بورگیا”مسئول مرگ پدر و برادرش بوده است،هدف او از این کار بدست آوردن یک قطعه ی بهشتی و سیب مانند به نام “Piece Of Eden”بوده است.اتزیو پس از فهمیدن این موضوع،با خود عهد می بندد که تمام کسانی را که در قتل پدرش دست داشته اند،نابود کند.در این راه افرادی چون “دختر دزد”،”جنگجوی خستگی ناپذیر”و”لئوناردو داوینچی” به اتزیو کمک می کنند.در ادامه اتزیو موفق به کشتن تک تک کسانی که در مرگ پدرش دست داشته اند می شود،البته به جز یک نفر،آن هم اصلی ترین کسی که در این کار نقش داشته است.بله همان رودریگو بورگیا.البته الان دیگر کار اتزیو برای کشتن او خیلی سخت شده است،چون بورگیا به جایگاه پاپ رسیده است.به هر حال با تمام سختی ها اتزیو بالاخره موفق به شکست بورگیا می شود اما در آخرین لحظه از جانش می گذرد!زیرا دیگر به درجه ای رسیده بود که می توانست خشمش را کنترل کند و می دانست که اگر بورگیا را بکشد،پدر و برادرش زنده نخواهند شد.

 

داستان زندگی اتزیو در “کشیش قاتل برادری”: داستان درست بعد از پایان کیش یک آدمکش ۲ آغاز میشود هنگامیکه اتزیو با سردرگمی از سردابه بیرون می آید و میبیند که “چزاره بورگیا” فرار کرده است.صبح روز بعد اتزیو با شلیک یک توپ از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که همان چزاره بورگیا در حالی که آن قطعه ی بهشتی سیب مانند را در دست دارد،به شهر حمله کرده است،سپس می بیند که بورجیا عمویش ماریو را گروگان گرفته و قصد کشتن او را دارد.در این زمان اتزیو با تمام توانش به کمک ماریو می شتابد اما متاسفانه موفق به نجات او نمی شود و بورگیا عمویش را می کشد،.در این حین اتزیو مورد اثابت تیر قرار می گیرد و بیهوش می شود.کاترینا همسر اتزیو هم در این جنگ به اسارت بورگیا در می آید.هنگامی که اتزیو به هوش می آید،می بیند که در رم  است.او “ماکیاولی” را پیدا میکند. نیکولو ماکیاولی به او میگوید که مردم رم از حکومت بورگیا ناراضی هستند و در تمام شهر بعضی از شهروندان با سربازان درگیر میشوند. اتزیو تصمیم میگیرد که آن شهروندان را با خود همراه کند و یک انجمن برادری در شهر برای مقابله با حکومت دایر کند.اتزیو تصمیم میگیرد ابتدا کاترینا را آزاد کند و به کاستلو میرود و در آنجا میبیند که چزاره مشغول معاشقه با خواهر خود (لوکرتزیا بورگیا) است و به او قول داده که او را ملکه خود کند. اتزیو لوکرتزیا را گروگان میگیرد تا کاترینا را آزاد کند.در ادامه اتزیو دوست قدیمی خود لئوناردو داوینچی را نیز پیدا میکند و از او میخواهد سلاح های جدید برای او بسازد. بعد او گروه های دیگر را نیز با خود متحد میکند.خواهرش “کلاودیا”مسئول فاحشه ها، “لا ولپه” مسئول دزدها و “بارتلومئو” مسئول مزدورهای رم میشوند. رودریگو بورگیا وقتی متوجه میشود که چزاره به او خیانت کرده تصمیم میگیرد او را مسموم کند ولی چزاره توسط “لوکرتزیا” میفهمد و رودریگو را میکشد. سپس چزاره عشق به لوکرتزیا را فراموش میکند و او را تهدید میکند که اگر مکان سیب عدن را نگوید او را میکشد. اتزیو سیب را بدست می آورد و چزاره فرار میکند. اتزیو در ادامه تمام متحدان و دوستان چزاره را از میان برمیدارد و با سیب سربازان چزاره را نیز میکشد.بعد از اقدامات و تلاش های بسیار اتزیو،وی بالاخره موفق می شود که چزاره را در یک جنگ با پرت کردن او از بلندی بکشد.سپس سیب عدن را در کلیسای رم مخفی می کند.در اینجا نقش اتزیو در brotherhood به پایان می رسد.

 

داستان زندگی اتزیو در “کشیش قاتل:افشاگری ها”: داستان این بازی در ادامهٔ داستان بازی پیشین این سری، کیش قاتل:برادری می‌باشد.در این بازی اتزیو سعی دارد که اطلاعاتی راجع به پیشینهٔ اساسین‌ها و نیای افسانه‌ای خود، الطائر ابن لا احد،کسب کند،به همین دلیل به قلعه ی “مصیاف”سفر می کند.این قلعه در سال های پیش محل فعالیت الطائر و دیگر اساسین ها بوده است.اتزیو در مصیاف در پی یافتن کتابخانه ای مخفی که متعلق به الطائر بوده،می رود.او موضوع کتابخانه مخفی را، از آخرین یادداشت‌های پدرش، “جیووانی آئودیتوره”متوجه می‌شود.وی پس از رسیدن به قلعه مصیاف، با حمله تمپلارها مواجه شده و شهر را در تصرف آن‌ها می‌بیند. اتزیو پس از نجات یافتن از این حمله، به سوی کتابخانه مخفی الطائر حرکت کرده و سرانجام آن را می‌یابد اما ورودی این مکان اسرارآمیز بسته بوده و توسط ۵ کلید باز می‌شود. اتزیو درمی‌یابد که این ۵ کلید در “قسطنطنیه” مخفی شده است،پس بی‌درنگ به سمت قلب امپراتوری عثمانی حرکت می‌کند. وی پس از رسیدن به قسطنطنیه با “یوسف تعظیم” آشنا می‌شود؛یوسف رهبر گروه اساسین‌های قسطنطنیه بوده و بنابراین، اتزیو اینک با اساسین‌های ترک، در راه رسیدن به اهداف خود هم‌پیمان می‌شود.الطائر در زمان حمله مغول به مصیاف، مجموعه دستخط‌ های خود، به همراه کلیدهای کتابخانه مخفی را به نیکولو پولو (پدر مارکو پولو) سپرد و از او خواست تا آن‌ها را در جایی امن قرار دهد.او کلیدها را در قسطنطنیه پنهان کرد. اتزیو در جریان جستجو برای یافتن این کلیدها، از گروه اساسین‌های ترک نیز کمک می‌گرفت و آن‌ها را در راه رهایی بخشیدن قسطنطنیه از نفوذ تمپلارها یاری می‌کرد. اتزیو با یافتن هر کلید توانایی مشاهده بخشی از رویدادهای پیش‌آمده برای الطائر، پس از قتل “المعلم” را می‌یافت.او پس از به دست آوردن ۵ کلید، به سمت قلعه مصیاف حرکت کرده و وارد این مکان اسرارآمیز می‌شود. مکانی که در آن، الطائر را به شکل مرده و اسکلت شده می‌یابد. الطائر، پس از قرار دادن سیب عدن در مکانی امن در همان کتابخانه، بر روی یک صندلی نشسته و جان خود را از دست می‌دهد.اتزیو پس از ادای احترام به الطائر به سمت سیب عدن حرکت می‌کند، اما با این اندیشه که این شئ اسرارآمیز در جای امنی قرار دارد، از برداشتن آن خودداری می‌کند.در این حین، او شمشیر و تیغهٔ مخفی خود را در می‌آورد و در آنجا می‌گذارد و آنجا را ترک می‌کند.

 

مرگ اتزیو: وی در سال ۱۵۲۴ در سن ۶۵ سالگی در میدان شهر “فلورانسبراثر” با تزریق زهر(در انیمشین شخصی که کنار او می نشیند زهر را از پشت به او وارد می کند)از دنیا رفت. آخرین روزهای زندگی او در انیمیشنی به نام Assassin’s Creed: Embers به تصویر کشیده شده است.

ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 143

نوشته شده توسط : « »

از سه سالگی شروع به بازی با کامپیوتر کردم.ورزش فوتبال رو هم خیلی دوست دارم.به سبک های اکشن از نوع سوم شخص علاقه دارم و عاشق سری بازی های مرتال کمبت هستم.یکی از طرفداران سرسخت سریال walking dead هستم،همچنین نویسنده ی سایت twdfansir نیز می باشم. امیدوارم بتونم عضو مفیدی برای سایت گیم ایران باشم.

عضويت در خبرنامه سايت

 ۹ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. Satrap The Legend می‌گه:

  آقای رحمانیان اون بورجیا است نه بورگیا

  پاسخ

  علی رحمانیان: پاسخ در تاريخ آذر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۲۵:


  نظرها بسیاره.در بعضی مقالات ایرانی اسم طرف بورجیا ذکر شده ولی در بیشتر مقاله ها مثل مجلات اسم اون فرد بورگیا نام برده شده.نظر منم بیشتر روی همین بورگیا هست

  پاسخ

  آریا: پاسخ در تاريخ آذر ۱۴ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۳:


  آقای رحمانیان به تلفظ اسم در بازی دقت بکنین .

  پاسخ

  علی رحمانیان: پاسخ در تاريخ آذر ۱۴ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۲۰:


  مثلا کدوم اسم؟

  پاسخ

 2. مهیار می‌گه:

  قشنگ بود ممنون

  پاسخ

  علی رحمانیان: پاسخ در تاريخ آذر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۲۶:


  خواهش

  پاسخ

 3. Ali_looloo می‌گه:

  عالی بود ولی دیگه حالم از این موضوع تکراری بهم میخوره:l

  پاسخ

 4. حسین می‌گه:

  مثل همیشه عالی خسته نباشی علی اقا

  پاسخ

  علی رحمانیان: پاسخ در تاريخ آذر ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۴۴:


  سلامت باشین

  پاسخ


شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com