صفحه اصلي


امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

اينجا هستيد: گيم ايران » فناوري ها و مقالات » اخبار و مقالات » مقالات » ۱۰ عنوان خاطره انگیز نقش آفرینی


۱۰ عنوان خاطره انگیز نقش آفرینی

تا کنون، کاربران کنسول های نسل قبل یعنی PS3 و Xbox 360 و Wii خیلی راضی بوده اند و از این کنسول ها لذّت بسیّاری بردن و با آن ها خاطره هایی دارند.

 

اکنون خوب است که نگاهی به ۱۰ عنوان برتر سبک نقش آفرینی یا همان RPG اندازیم و آن را در این جا به طور مختصر معرفّی کنیم. خیلی ها با خیلی از این عنوان ها خاطراتی دارند و ممکن است شما هم حدّاقل با دو تا از این عنوان ها خاطراتی داشته باشید.

 

 Final Fantasy XIII .10

 

Final Fantasy   یکی از بازی هایی است که در سبک نقش آفرینی قوی و غنی است و نظرات زیادی را به خود جلب کرده است. گویا در عنوان سیزدهم Final Fantasy  نسبت به عنوان های شماره قبل آن، تغییرات زیادی در بخش های بصری و گرافیکی وجود داشته و این قسمت را بسیار ارتقاء داده اند. به لطف قدرت موتور Crystal Tools این بازی توانست لحظات شگفت انگیزی را برای کاربران به ارمغان آورد و کاربران آن شگفتی زیادی را تجربه کردند. در حالی که به نظر می رسد عده کثیری از کاربران آن از داستانسرایی و محیط بازی آن ناراضی هستند، سبک مبارزات این عنوان در بین کلّ عنوان های Final Fantasy  بهترین بوده است. همچنین در این عنوان شخصیّت بسیّار جالب و جذّابی وجود که در استفاده از آذرخش بسیّار ماهر بود و همین باعث شده است که این شخصیّت به یکی از محبوب ترین شخصیّت های این بازی تبدیل شده است؛ همین امر باعث شد که Square Enix تصمیم بگیرد که در عنوان بعدی آن یعنی Final Fantasy XIII-3 حماسه آفرینی این شخصیّت را توسعه دهد. توقّعات زیادی در باره Final Fantasy XIII  و جود داشت که منجر به این می شد که رضایت بخش بودن این عنوان برای همه کاربران غیر ممکن باشد. ولی این باعث نشد که چیزی از اعتبار کلّی سری بازی های Final Fantasy  کم بشود. این بازی یکی از خاطره انگیز ترین سری بازی های نقش آفرینی می باشد.

 

 

 

 Valkyria Chronicles .9

 

Valkyria   از محصولات منحصر به فرد و موفق Sega بود که به خاطر ترکیبی از عناصر شوتر، استراتژی و نقش آفرینی بود که این بازی به یک عنوان منحصر به فرد و جالب در نوع خود تبدیل شد که برای پلتفورم PS3 یکی از عناوین خیلی غافلگیر کننده بود؛ امّا متأسفانه با وجود همه این ها، این عنوان در فروش خود موفّقیّتی کسب نکرد در حالی که وقتی نسخه PSP آن به آمریکای شمالی آمد، نسخه سوّم آن فقط در ژاپن باقی ماند.

 

 

Dragon Age Origins .8

 

Bioware تمام جزئیّات را در عنوان Dragon Age Origins با دقّت و به صورت پیچیده ای طراحی کرد و در نتیجه آن این بازی به یم بازی بسیّار خوب در دنیایی پر از کشمکش تبدیل شد. جادو همیشه بخشی از بازی های فانتزی بوده است، ولی در  Dragon age این مسئله مطرح بود که یک دنیای پر از جادو چه شکلی خواهد بود؟ این مسئله منجر به این شد که جادوگران با قسمت های مختلف سیستم این بازی در تعادل و تطابق باشتد. عنوان Origins شامل کاوش و جست و جو دنیایی شگفت انگیز با چشم اندازی متفاوت  است که اهمیّت ویژگی های فردی شخصیّت های بازی در این زمینه بی تأثیر نیست. آن ها هیچ وقت از مجادله و پافشاری بر عقاید خود ترسی ندارند و همیشه شما را وادار به تصمیم گیری در موقعیّت هایی بسیّار حساس و سنگین می کنند. به عنوان یک جنگجو شما نقش یک پیوند محکم بین اتّحاد هایی شکننده و نه چندان محکم را بازی میکنید، حدّاقل تا زمانی که Archdemon و نیرو های شیطانی اش را شکست دهید و به عقب برانید. این عنوان به شما اجازه می دهد که یک قهرمان باشید ولی در عین حال این مفهوم را شما می فهماند که برای قهرمان شدن جه مسیر پر پیچ و خمی را باید طی کرد. نسخه کنسول آن همانند نسخه کامپیوتری آن توقّف های نا ملایم را در پی ندارد، ولی مبارزه در آن سرگرم کننده است و تمام محتوای داستان آن همانگونه است.

 

 

 

Xenoblade Chronicles .7

  

هواداران امریکایی Xenoblade برای بومی سازی این بازی به دلایل مختلف و مناسبی تلاش های فراوانی کرده اند. در زمانی که این ژانر در حال رها ساختن خود از مشکلات روز افزون بود، این بازی Wii این را ثابت کرد که بازی های سبک نقش آفرینی ژاپنی هنوز می توانند جدید و هیجان انگیز باشند. Xenobalde Chronicle به شما این اجازه را می دهد که دو قاره بزرگ و جالب را کاوش کنید و سیستم مبارزات بلا درنگ و فی البداهه آن وابسته آن چیز هایی است که شما در سبک نقش آفرینی گروهی گسترده مشاهده می کنید. این عنوان نشان داد که سبک نقش آفرینی شرقی هنوز هم از بین نرفته و همچنان جای شکوفایی خود را دارد.

 

 

 

 Diablo III .6

 

وقتی Diablo III برای پلتفورم PC منتشر شد، گیمر ها از الزام دائمی آنلاین بودن برای بازی کردن آن بسیار شاکّی بودند و می نالیدند، امّا وقتی نسخه PS3 و Xbox 360 آن منتشر شد نه تنها این مسائل حل شده بود، بلکه برای اولین بار در سری بازی های Diablo بود که بازیکنان قابلیّت هدایت مستقیم حرکات شخصیّت های خود در بازی داشتند. Bilzzard همیشه مسیر را برای دستکاری کردن و کاهش دادن مشکلات بازی راه را میسّر میکند و Diablo III هم جدا از این مسئله نیست؛ این مسئله همچنین باعث شد که کمپانی Bilzzard بعد از یک دهه فعالیّت و تمرکز بر پلتفورم PC به کنسول ها روی بیاورد و نه تنها به خاطر انتقال بازی به کنسول بلکه به خاطر ارتقاء سیستم بازی ها کمپانی Bilzzard توانست برای خود امتیاز بزرگی کسب کند.

 

 

 

The Witcher 2 Assassins of Kings Enhanced Edition .5

 

این عنوان یکی از قوی ترین و بهترین عنوان های سبک نقش آفرینی نسل کنسول های زمان خود بود که به خاطر داستانسرایی بسیار غنی، جنگ های چالش برانگیز و هیجان زیاد در بازی و البته چیز های دیگر موجود در بازی بسیار عنوان محبوب و خاطره انگیزی برای هواداران این عنوان بود. شخصیّت اصلی این داستان، Geralt de Rivia یک ضدّ قهرمان بسیار خاطره انگیز در یم دنیای شوم، و همچنین سیستم مبارزات و خصوصا مبارزات و غول ها و رؤسای دشمنان از جمله عناصر رضایت بخش این عنوان بوده اند.

 

 

 

Dark Souls II .4

 

سری بازی های  Souls با بازگرداندن چالش ها و سختی هایی که غالباً در بازی های قدیمی دیده می شد، بسیار شهرت کسب کرد. در این بازی ها مرگ چیزی است که نباید از آن ترسید ولی چیزی است که ترجیحاً بهتر است از آن عبرت گرفت و اشتباهات گذشته را تکرار نکرد. هرچند نارضایتی های جزئی نیز در مورد روند پیشروی مأموریت های این بازی وجود داشت امّا این عنوان سیستم نسخه های قبلی خود را خوب ارتقاء داده و درکل گیم پلی و جهان گردی آن را رضایت بخش می کند. مردم نمی توانند که داستان های جنگ ها و موفّقیّت های خود را برای دیگران بیان نکنند و این مسئله در این عنوان بخش بزرگی از بازی را تشکیل می دهد.

 

 

 

 Fallout 3 .3

 

بعضی از هواداران سرسخت Fallout در مورد بازگشتن Bethesda به نسخه های قبلی دو دل بودند و درحالی که همه چیز در حال تغییر بود ( معرفی شدن حالت اول شخص پرسپکتیو ) ، همه نظرات و ایده های کارساز شکل گرفت. به محض بیرون آمد از Vault 101 بازیکنان به یک دنیای خیلی خطرناک و ماورای الطبیعه منتقل می شوند و این بستگی به تصمیمات خود بازیکنان دارد که در چه قسمت هایی کاوش کنند، به کدام شخصیّت ها کمک کنند یا آسیب برسانند. با وجود مکان های خاطره انگیز مانند The Republic of Dave و سیستم مبارزه استراتژیک V.A.T.S این بازی و دنیای آن خیلی دوست داشتنی بود.

 

 

 

Mass Effect 2 .2

 

قسمت بزرگی از بازی Mass Effect را تجربه ملاقات با مردمی که سر راه خود با آن ها مواجه می شوید را تشکیل می دهد. هیج بازی در هیچ یک از انواع سه تایی نمایشی ( درام، کمدی و تراژدی)  به اندازه Mass Effect 2  به شما این اجازه را نمی دهد که شخصیّت های مختلف بازی را از نزدیک بشناسید. فرمانده Shepard باید یک گروه را ستخدام کند، ولی در بازی، هیجان انگیز ترین قسمت بازی این است که شما به ویژگی های شخصیّتی این هم تیمی ها نفوذ پیدا کرده و آن ها را از نزدیک مورد مشاهده قرار می دهید. کسب کردن وفاداری هم گروهی ها نیز در پایان بازی نتیجه بهتری خواهد داشت که آخرین مأموریّت آن شامل یک مأموریت بسیار کشنده خواهد بود که شما را بسیار شگفت زده می کند.

 

 

 

 The Elder Scrolls V Skyrim .1

 

سرگذشت Bethesda در سرزمین Nord ها همه نشانه هایی از اعتیاد آور بودن، قابل توسعه بودن و سرگرم کننده بودن را دارد که کمپانی Bethesda به موارد مشهور است. Skyrim برای بازیکنان یک قاره بی همتا پر از سیاهچاله، شهر و خرابه های مرموز را ارئه می دهد؛ گذشته از همه این ها در کنار مأموریت های اصلی در داستان بازی، مأموریت های فرعی و حواس پرت کننده بسیار زیاد است، روند پیشروی شخصیت بازی در نوع مبارزات شخص و سبک مبارزه آن تأثیرات بسیار عمیقی می گذارد سپس شما قابلیت فریاد اژدها ها را خواهید داشت، یک نوع فریاد خاص که با زبان اژدها یی موجود در بازی از دهان اژدها زاده در بازی بیرون می آید که معمولاً دشمنان را سر در گم میکند؛ معروف ترین و بهترین آن ها را که احتمالاً شما و همه دوستانتان درباره آن میدانید، همان FUS-RO-DAH  

ورود به سايت
تبلیغات در گیم ایران
شبكه تبليغات

به جمع کاربران ویژه بپیوندید

تعداد نوشته ها: 52

نوشته شده توسط : « »

خیلی علاقه مند به بازی های استراتژیکی، اکشن و تا حدی واقعگرایانه هستم. زندگی یک بازی است با میزان Difficulty حدود Legendary و بدون Checkpoint و قابلیت Save و Reload. برای این که از پس این بازی بر بیاییم باید از قبل تمرین کرد.

عضويت در خبرنامه سايت

 ۶ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.


 1. فرشاد خرمی می‌گه:

  لیست قابل قبولیه.
  فینال فانتزی فوق العاده بوده و فوق العاده تر ادامه پیدا خواهد کرد، واقعا کنسول سونی باید به داشتن چنین عنوان اختصاصی افتخار کنه.

  پاسخ

 2. محمد رضا می‌گه:

  فقط اسکایریم

  پاسخ

 3. بهنام می‌گه:

  ممنون.مطلب جالبی بود.به شدت با انتخاب اول و دوم موافقم.خودم که به شخصه معتقدم بهترین نقش آفرینی های نسل ۷ به ترتیب اسکایریم و مس افکت ۲ و آبلیویون(نسخه چهارم کتیبه های بزرگان)هستند هرچند ویچر ۲ نیز یه شاهکار فوق العاده اییه…

  پاسخ

 4. MOH3N می‌گه:

  والا تو اینا من فقط اسکایریم و دارک سولز رو بازی کردم که هر دو اونا واقعا فوق العاده هستن. و خیلی دوس دارم fallout3
  رو هم تجربه کنم ولی متاسفانه گیرش نمیارم.

  پاسخ

  فریبرز هاشمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۳۴:


  Fallout3 رو خود من هم گیرش نیوردم، ولی نسخه Fallout3: New Vegas رو بازی کردم که به قشنگی خود Fallout3 نیست.

  پاسخ

  فرشاد خرمی: پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۲:


  خب Fallout New Vegas رو تجربه کنید، گیم پلی بهبود یافته نسبت به فالوت ۳ (مثل قابلیت مد گذاری روی اسلحه) – گرفیک یکسان با فالوت ۳ و البته داستان ضعیفتر از فالوت ۳٫

  پاسخ


شما نیز به جمع هوادارن گیم-ایران در فیس بوک بپیوندید. Facebook.com


.:: ارسال دیدگاهكاربر محترم، ايميل شما منتشر نخواهد شد ، لطفا ادرس صحيح ايميل خود را بنويسيد

مقررات بخش نظرات :
1- از ارسال نظرات پي در پي خوداري كنيد و منتظر پاسخ كاربران و يا نويسنده باشيد.
2- فقط به نظرات فارسي پاسخ داده خواهد شد و نظرات فينگليش پاسخ داده نميشود.
3- لطفا در مقدار و ميزان سوالات خود در بخش نظرات زياده روي نفرماييد.
4- لطفا به كاربران و مسئولان سايت بي احترامي نكنيد و در صورت مشاهده پي گيري خواهد شد.
5- لطفا نظر و سوال خود را در بخش مناسب ارسال نماييد در غير اين صورت پاسخي نخواهيد داشت.
6- سوالات خارج از بحث خود را ميتوانيد از قسمت تماس باما از بالاي سايت ارسال كنيد.تمامي حقوق مطالب و تصاوير نزد اين وب سايت محفوظ بوده و هر گونه کپی بردار (شامل مطالب ، تصاویر و تمامی عناصر) از آن در وب سايت ها و وبلاگ ها و نشريات غیر مجاز بوده مگر به رضایت کتبی مسئولین سایت

 

طرح قالب ، رنگ بندي ، چينش عناصر و طراحي كلي ان براي گيم ايران محفوظ بوده و كپي برداري از قالب جرم محسوب شده و از طريق پليس فتا پي گيري ميشود

Copyright © Game-Iran.com